czwartek, 16 listopada 2023 08:58

Regularnie okradała drogerie w Krakowie. Teraz kobietę czekają duże kłopoty

Autor Norbert Kwiatkowski
Regularnie okradała drogerie w Krakowie. Teraz kobietę czekają duże kłopoty

43-letnia mieszkanka Krakowa odpowie za kradzieże w centrum miasta, których miała się dopuścić w drogeriach. Straty oszacowano na 2,5 tys. złotych.

14 listopada, policjanci z Krakowa po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży artykułów kosmetycznych, udali się do jednej z drogerii znajdujących się w centrum miasta. Na miejscu funkcjonariusze zastali 43-letnią kobietę w obecności pracownika ochrony, który oświadczył, iż chwilę wcześniej kobieta została ujęta z powodu kradzieży kosmetyków.

Ponadto policjanci ustalili, że to nie jedyne przewinienie jakiego w ostatnim czasie dopuściła się 43-latka. Jak się okazało, kobieta dzień wcześniej odwiedziła dwie drogerie, z których również ukradła kosmetyki. W sumie właściciele sklepów wycenili straty na łączna sumę ponad dwóch i pół tysiąca złotych.

W związku z zaistniałą sytuacją kobieta została zatrzymana i przewieziona do pobliskiego komisariatu, gdzie usłyszała zarzuty kradzieży. W tej sytuacji kodeks karny przewiduje karę od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności, jednak z uwagi na to, że 43-latka działała w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa.

Foto: Policja.pl/zdjęcie poglądowe

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka