czwartek, 16 września 2021 06:48

[Foto] Rekordowa frekwencja! Bochnia podsumowała „Weekend z zabytkami”

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Rekordowa frekwencja! Bochnia podsumowała „Weekend z zabytkami”

Prawie czterdzieści spotkań, imprez i inicjatyw, niemalże pięć tysięcy zwiedzających, do tego 100 samochodów, które uczestniczyły w I zjeździe samochodów zabytkowych oraz tłumy, które przybyły na Uzbornię.

Rekordową frekwencję zaliczyła jak zawsze Kopalnia Soli, którą odwiedziło prawie 1000 osób, niewiele mniej (ok. 700) było w Muzeum Motyli Arthropoda. Popularnością cieszyła się także Winnica w Chronowie, gdzie aż 350 osób postanowiło skorzystać z zaproszenia gospodarzy. Ponad 360 osób zwiedziło też Klasztor Karmelitów Bosych w Nowym Wiśniczu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również spacery tematyczne, a w tym roku (podobnie jak w zeszłym) było w czym wybierać. Śladami Bocheńskich Żydów można było podążać z Iwoną Zawidzką , NaCl ze Stanisławem Mrozem, a szlakiem znanych osób i Króla Kazimierz Wielkiego z Zofią Sitko. Spacerować można było też po po Nowym Wiśniczu i Lipnicy. Nowością w tym roku były - Rajd Rowerowy, na który miłośników dwóch kółek zabrał Maciej Fischer, a także wernisaż zdjęć Jana Gothier i pokaz mody, te dwa wydarzenia towarzyszyły uroczystej inauguracji Weekendu z Zabytkami.

Dziś już środa, a nadal dociera do mnie mnóstwo pozytywnych głosów i opinii o zakończonym Weekendzie z zabytkami. W imieniu swoim i moich współpracowników bardzo dziękuję wszystkim, którzy spędzili z nami ten czas i zapraszam za rok. Naszym Partnerom, Gminom, Przedstawicielom Instytucji Kultury, Stowarzyszeniom, Artystom, Przedsiębiorcom i Przewodnikom bardzo dziękuję. Dzięki Państwa pomocy wspólnie mogliśmy cieszyć się naszym dziedzictwem tym materialnym ale i tym duchowym

— pisze Adam Korta, starosta bocheński.

W tym roku "Weekend z zabytkami" odbył się już po raz czternasty. W przyszłym roku zorganizowana zostanie jubileuszowa edycja.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje