środa, 12 kwietnia 2023 11:18

Rodzice nie będą dumni. Pijana nastolatka wsiadła za kierownicę, tragedia wisiała na włosku...

Autor Norbert Kwiatkowski
Rodzice nie będą dumni. Pijana nastolatka wsiadła za kierownicę, tragedia wisiała na włosku...

Prawdziwy pokaz głupoty zaprezentowała 19-latka z Oświęcimia, która w nocy z 8 na 9 kwietnia dokonała szeregu wykroczeń mogących zagrozić ludzkiemu życiu. Teraz przed niesforną nastolatką duże kłopoty...

W niedzielę, tuż po północy, operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierujących, dotyczące samochodu marki Audi, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą siedzi osoba nietrzeźwa.  Informacja natychmiast została przekazana patrolującym miasto policjantom.

Po chwili, na ulicy Pod Krukami audi zostało zatrzymane do kontroli drogowej. Jak się okazało, za jego kierownicą  siedziała 19 – latka z Oświęcimia nie posiadająca uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało 0,54 promila alkoholu. Została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Z kolei za jazdę bez uprawnień grozi wysoka kara grzywny.

Źródło oraz foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje