czwartek, 3 grudnia 2020 10:56

Router do światłowodu – na co zwrócić uwagę

Autor Artykuł sponsorowany
Router do światłowodu – na co zwrócić uwagę

Łącze światłowodowe to nowoczesna technologia, która pozwala na szybki i nieograniczony dostęp do sieci. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu prędkości fali świetlnej, która pozwala przesyłać nawet kilka Gb/s. Dzięki światłowodowi możesz liczyć na wysoką jakość połączenia, jednak by było to możliwe, konieczny jest odpowiedni sprzęt obsługujący FTTH.

Dlaczego musisz zmienić stary sprzęt

W przeciwieństwie do sieci przewodowej, która do przesyłania sygnału wykorzystuje przewody miedziane, światłowód wykonany jest z włókna szklanego i tworzyw sztucznych, które wpływają na przesyłanie i odbieranie danych bez zakłóceń, które zazwyczaj były spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Stabilne połączenie dla każdego internauty jest niezwykle ważne – dlatego też, jeśli masz możliwość podłączenia się do światłowodu, skorzystaj z niego i wybierz kompatybilne urządzenia – są nimi routery do światłowodu.

Typ łącza do światłowodu

Przede wszystkim na początku musisz określić sposób łączenia się z siecią. Dostawcy usług światłowodowych korzystają z kilku możliwości. Pierwszą jest korzystanie technologii DSL przez kabel telefoniczny, drugą – 3G/4G LTE dla internetu mobilnego, a trzecią, a jednocześnie najpopularniejszą, skorzystanie z routera wyposażonego w xDSL, który umożliwia przepustowość do nawet 1000 Mb/s. Korzystając z tej ostatniej propozycji masz gwarancję, że urządzenie pozwoli Ci korzystać z maksymalnej prędkości, jaką oferuje łącze światłowodowe.

Obsługiwany standard WiFi

Jeśli chcesz korzystać ze światłowodu, wybierz sprzęt, który obsługuje oba standardy WiFi – zarówno AC, jak i N. Z pewnością możesz spodziewać się tej funkcjonalności, gdy sięgniesz po wysokiej jakości router AC. Router wyposażony w WiFi AC + N pozwoli Ci na przesyłanie i odbieranie danych przy wykorzystaniu obu pasm.

Co więcej, w przypadku pasma AC, maksymalna prędkość transmisji danych powinna wynosić 866 Mb/s, z kolei przy paśmie N – do 300 Mb/s. Jeśli szukasz urządzenia wysokiej jakości, które pozwoli Ci osiągnąć wspomniane prędkości na obu pasmach, wybierz FRITZ!Box 4040. Propozycja ta z pewnością pozwoli Ci przekonać się o szybkości internetu światłowodowego, a dodatkowo jest proste w obsłudze. Jeśli jednak szukasz najlepszej opcji na rynku, być może potrzebujesz routera FRITZ!Box 7590 – model ten posiada standard WiFi AC (do 1733 Mbit/s) oraz N (do 800 Mbit/s). Posiada też wiele innych, ciekawych funkcjonalności, które umożliwią Ci stworzenie inteligentnego domu!

Technologia - najnowsze informacje