wtorek, 9 sierpnia 2022 12:29

Rowerzysta zjechał do przydrożnego rowu. W organizmie miał ponad 3 promile

Autor Katarzyna Jamróz
Rowerzysta zjechał do przydrożnego rowu. W organizmie miał ponad 3 promile

42-letni mieszkaniec powiatu dąbrowskiego kierował jednośladem mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kobieta, która zareagowała widząc nietrzeźwego rowerzystę uniemożliwiła mu dalszą jazdę i powiadomiła policjantów.

W poniedziałek (8 sierpnia) po godzinie 20, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczucinie zostali poinformowani o tym, że w miejscowości Lubasz kobieta uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu rowerzyście, który poruszał się całą szerokością jezdni, po czym zjechał do przydrożnego rowu.

– Skierowani na miejsce mundurowi zastali kierującego jednośladem pod wyraźnym działaniem alkoholu. Mężczyzna miał problemy z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego rowerem. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie 42-latka. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 42-latek zdecydował się na jazdę mimo sądowego zakazu kierowania rowerami ważnego do 2023 roku

– informuje policja.

Mężczyzna wkrótce za swoje zachowanie poniesie odpowiedzialność karną, grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Wzorowa postawa świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia.

Inf. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje