wtorek, 29 września 2020 12:19

Rozdziele: DW 993 z Gorlic do Dukli zamknięta dla ruchu! Saperzy wykopują pociski

Autor Aleksandra Tokarz
Rozdziele: DW 993 z Gorlic do Dukli zamknięta dla ruchu! Saperzy wykopują pociski

Podczas prac ziemnych przy drodze wojewódzkiej 993 operator koparki odsłonił pocisk. Na miejsce wezwano policję i patrol saperski z Rzeszowa. Trasa z Gorlic do Dukli jest całkowicie zablokowana.

Do niecodziennego znaleziska doszło dzisiaj (29 września 2020 roku) kilka minut przed godziną 9.00 w miejscowości Rozdziele. Pracownik firmy wykonującej roboty wzdłuż drogi wojewódzkiej 993 poinformował policjantów o tym, że podczas prowadzonych wykopów znalazł kilka pocisków.

Prace zostały wstrzymane, a na miejsce skierowano policjanta z grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który potwierdził znalezisko. Z uwagi na zagrożenia wybuchem, podjęto decyzję o całkowitym zamknięciu ruchu drogowego na tym odcinku.

Po przybyciu na miejsce saperów okazało się, że ziemia w tym miejscu skrywa kilkaset sztuk amunicji artyleryjskiej. Do godziny 14.00 saperzy wydobyli spod ziemi około 260 pocisków artyleryjskich i kilkadziesiąt pocisków moździerzowych.

W miejscu zdarzenia ciągle pracują saperzy. Droga wojewódzka 993 w tym miejscu jest całkowicie zablokowana. Obecni na miejscu policjanci uczestników ruchu drogowego kierują na objazdy. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

fot. ilustracyjne KMP Tarnów

Gorlice - najnowsze informacje