czwartek, 9 lutego 2023 12:09

Różne rodzaje drewna na podłogę – jakie wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Różne rodzaje drewna na podłogę – jakie wybrać?

Drewniane podłogi to ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się we wnętrzu bez względu na wybrany styl aranżacji. Klienci sklepów z produktami do wykończenia mieszkania często decydują się właśnie na taką powierzchnię. Deski wkomponują się w tradycyjny wystrój, odnajdą się także przy nowoczesnych rozwiązaniach. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny rodzaj drewna na podłogę, sprawdź, czym różnią się dostępne na rynku materiały i jakie wybrać do określonych pomieszczeń.

Postaw na naturalną podłogę

Deski zawsze są w cenie i nie wyjdą z mody tak, jak to dzieje się z innymi, można powiedzieć, że sezonowymi pomysłami na podłogi. Naturalny materiał zawsze wygrywa, jest ponadczasowy, elegancki i trwały. Może ulec zmianie wraz z upływem czasu, ale jest to zmiana na lepsze (np. pogłębienie koloru).

Nie ma jednego idealnego rodzaju drewna na podłogę. Często stosuje się tzw. deski egzotyczne, takie jak chociażby wenge i bambus. To bardzo wytworne propozycje, które bez wątpienia dodadzą każdemu wnętrzu „tego czegoś” w ogólnym odbiorze. Podłogi z drewna egzotycznego są bardzo wytrzymałe, a do tego pełnią funkcję utrzymującą temperaturę i tłumiącą hałasy. Nie gorsze są podłogi z drewna rodzimego. Sosna, dąb, świerk – różnią się właściwościami, ale wszystkie są godne uwagi. Szczególnym zainteresowaniem zawsze cieszy się dąb. Dębowe podłogi są kwintesencją dobrego smaku, sprawdza się nawet na tych powierzchniach, które są mocno eksploatowane każdego dnia. Dąb nie zawodzi, nie ma obawy, że ulegnie zniszczeniu.

Jaki rodzaj drewna na podłogę sprawdzi się w salonie, a jaki w kuchni?

Do salonu bez wątpienia warto zainwestować w podłogę dębową. Decyzja ta na pewno będzie dobra, a taka podłoga posłuży bez szwanku przez lata, a nawet kolejne pokolenia. Wysoka jakość idzie w parze z klasycznym wyglądem, który doskonale wpasuje się w wystrój pokoju dziennego, salonu lub sypialni. Dąb można poddać bejcowaniu, lakierowaniu i innym zabiegom, mającym na celu zabezpieczenie go i przedłużenie żywotności.

Kuchnia to miejsce do zadań specjalnych, dlatego podłoga musi być na to gotowa. W tym przypadku warto rozważyć zakup desek jesionowych. To twardy gatunek drewna o pięknej, jasnej, szlachetnej wręcz barwie. Rozjaśni pomieszczenie i nada mu szyku. Jesion jest odporny na zginanie, dość gęsty, sprężysty i nie zniszczy się z powodu częstego czyszczenia, które w kuchni jest po prostu nieuniknione. Postaw na podłogę z surowców naturalnych, a na pewno zauważysz pozytywną różnicę.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka