czwartek, 31 sierpnia 2023 14:23

Rozprowadzał narkotyki wśród nieletnich z powiatu krakowskiego. Wpadł na gorącym uczynku

Autor Patryk Trzaska
Rozprowadzał narkotyki wśród nieletnich z powiatu krakowskiego. Wpadł na gorącym uczynku

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali 18-latka, który usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz sprzedaży narkotyków nieletniemu. Funkcjonariusze w mieszkaniu dilera znaleźli 62 gramy marihuany.

Policjanci ustalili, że 18-latek z gminy Mogilany, rozprowadza narkotyki wśród nieletnich. 29 sierpnia patrol zespołu wywiadowczo – patrolowego wydziału prewencji udał się w okolice posesji dilera. Na miejscu policjanci zaobserwowali jak 18-latek pod swoim domem przekazuje za gotówkę innej osobie prawdopodobnie narkotyki.

Wówczas policjanci wkroczyli do akcji. W pierwszej kolejności podjęli interwencję wobec osoby, która dokonała zakupu. Okazał się nią 16-latek z gminy Mogilany. Funkcjonariusze potwierdzili, że nieletni zakupił cztery woreczki strunowe z zawartością marihuany za kwotę 100 złotych. Narkotyki te zostały zabezpieczone, a nieletni zatrzymany i przewieziony do komendy.

Kolejno policjanci udali się do miejsca zamieszkania 18-latka, gdzie podczas przeszukania w jego pokoju ujawnili narkotyki. Łącznie stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli 62 gramy marihuany i opakowanie z zawartością nowych pustych woreczków strunowych do pakowania narkotyków. Zabezpieczyli również gotówkę w walucie polskiej i obcej (euro i dolary), wobec podejrzenia, że może pochodzić z przestępstwa handlu narkotykami. Diler został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

16-latek w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. W związku z tym, że jest osobą nieletnią, materiały w jego sprawie zostaną skierowane do sądu rodzinnego z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych.

Z kolei dzisiaj (31 sierpnia), w Prokuraturze Rejonowej w Wieliczce, 18-latek usłyszał zarzuty: posiadania znacznej ilości narkotyków i sprzedaży narkotyków nieletniemu. Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru. Za popełnione przestępstwa               grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka