czwartek, 3 czerwca 2021 19:47

Ruszają zapisy na 4RestRun 2021 – bieg w Puszczy Niepołomickiej

Autor Tomasz Stępień
Ruszają zapisy na 4RestRun 2021 – bieg w Puszczy Niepołomickiej

Zostały otwarte zapisy na kolejną edycję biegu 4Rest Run, organizowanego przez Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają”. Odbędzie się 19 września 2021 roku. Z zapisami warto się pospieszyć, bo miejsc nie jest wiele.

Od początku bieg organizowany jest w Puszczy Niepołomickiej, a zawodnicy pokonują kolejne kilometry po leśnych ścieżkach, pagórkach i nierównościach z towarzyszącym im śpiewem ptaków, szumem drzew, na świeżym powietrzu, blisko natury, za to daleko od smogu, hałasu i twardej nawierzchni.

Podobnie jak w zeszłym roku, można wystartować na 5 i 10 km. Zawody rozegrane zostaną w formule indywidualnej na obu dystansach, natomiast na 10 km będzie można wziąć udział w klasyfikacji drużynowej, która od początku rozgrywania zawodów cieszy się dużym powodzeniem.

Co nowego czeka nas w tegorocznej edycji 4RestRun?

Na dystansie 10 km poznamy najszybszego zawodnika i zawodniczkę Gminy Niepołomice, do których trafią Puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

W tym roku zaprosimy również do rywalizacji młodzież już od lat 13. Organizatorzy mają nadzieję w ten sposób skusić do wspólnej zabawy okolicznych mieszkańców, by pokazać, że wysiłek sportowy może być świetną zabawą i dobrze spędzonym czasem w gronie rodzinnym. Dla najmłodszych zawodników może to być jedna z niewielu okazji startu z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu.

Jak co roku zatem Stowarzyszenie „Niepołomice Biegają” zaprasza do rywalizacji sportowej wszystkich biegaczy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Miasta i Gminy Niepołomice oraz Powiatu Wielickiego oraz osoby związane z naszą okolicą, pracowników firm i organizacji działających na naszym terenie. Na zawody cieszące się sporą renomą wśród biegaczy ściągają także zawodnicy z całej Polski.

Przyciągają startujących bogate pakiety startowe, szansa na nagrodę dla każdego uczestnika, wartościowe upominki dla zwycięzców, a przede wszystkim sława piknikowej atmosfery na polanie startowej w Puszczy Niepołomickiej

Do zapisów na bieg zapraszają członkowie Stowarzyszenia „Niepołomice Biegają” oraz prezes i trener grupy, Ilya Markov, mistrz świata i Europy oraz wicemistrz olimpijski w chodzie sportowym na dystansie 20 km.

Gorąco zachęcamy do zgłoszenia na bieg.

Łączny limit miejsc w tym roku wynosi jedynie 300 osób, warto się więc pospieszyć!

Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest na stronie: www.4restrun.pl

fot: Stowarzyszenie "Niepołomice Biegają"

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje