środa, 4 sierpnia 2021 10:05

Sądeccy policjanci kontra piraci drogowi

Autor Głos 24
Sądeccy policjanci kontra piraci drogowi

STOP agresywnym zachowaniom na drogach Sądecczyzny - to kolejne weekendowe działania drogówki. W miniony weekend policja skontrolowała 142 pojazdy. Aż 128 kierowców dopuściło się wykroczeń drogowych w tym 89 przekroczyło prędkość.  

Głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy. Od 30 lipca do 1 sierpnia 2021 roku policjanci drogówki prowadzili kontrole na obwodnicach Nowego i Starego Sącza. Kierowcy byli też sprawdzani na wielkopowierzchniowych parkingach i przy galeriach handlowych.

W godzinach wieczorno-nocnych policja skontrolowała 142 pojazdy. W trakcie kontroli ujawnili 128 wykroczeń drogowych. 89 przekraczało dozwoloną prędkość. Zatrzymane zostały również dowody rejestracyjne 19 pojazdów. Głównym powodem zatrzymania dowodów był zły stan techniczny auta i nadmierny hałas.

3 kierowców straciło prawo jazdy w wyniku akcji za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50km/h. Rekordzista jechał z prędkością 111 km/h.

Działania kontrolne przeciwko agresywnym zachowaniom na drogach Sądecczyzny są cyklicznie powtarzane przez sądeckich policjantów.

Inf.: KPP Nowy Sącz

Policjant drogówki w trakcie kontroli samochodu fot.: KPP Nowy Sącz 

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje