piątek, 10 lipca 2020 13:22

Sądecczyzna: Niecodzienna przejażdżka. Cielę jako pasażer w samochodzie...

Autor Wiktoria Mitura
Sądecczyzna: Niecodzienna przejażdżka. Cielę jako pasażer w samochodzie...

W środę (08.07.) w powiecie nowosądeckim dwóch mieszkańców zapewniło sobie niezapomniane wrażenia. Ukradli cielaka pasącego się na łące i urządzili sobie Z NIM przejażdżkę w samochodzie...osobowym!

8 lipca, to dzień, który jednostki ratownicze będą wspominać jeszcze długo. Do niecodziennej sytuacji doszło przed południem. Dwóch mieszkańców powiatu nowosądeckiego postanowiło ukraść cielę, które pasło się na łące. Długo nie myśląc, zapakowali je na tylne siedzenia samochodu OSOBOWEGO...i odjechali.

Ich przygoda nie trwała jednak długo. Kilkanaście kilometrów dalej przejażdżka zakończyła się na drzewach. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uderzając w drzewa porastające stromą skarpę. Gdyby jeszcze tego było mało, mężczyźni uciekli zapominając o swoim "łupie".

Na miejscu zdarzenia znaleźli się strażacy. Zajęli się pojazdem oraz oczywiście cielęciem. Policja rozpoczęła wówczas poszukiwania dwóch uciekinierów. Dosyć szybko udało się ich znaleźć. W pobliskim gospodarstwie policjanci znaleźli rannych mężczyzn, którzy przyznali się do kradzieży cielaka.

Nie będzie zaskakujące to, że obydwaj byli pijani. Jeden z nich, 44-letni kierowca miał 2,5 promila, a jego 32-letni kompan ponad 2 promile. Na dodatek, kierowca prowadził auto bez jakichkolwiek uprawnień.

Obaj mężczyźni zostali zawiezieni do szpitala na badania. Zwierzę natomiast pod opiekę weterynarza. Zwierzę trafiło później do właściciela.  

Trzeba przyznać, że to niecodzienne zdarzenie. Na długo pozostanie w pamięci świadkom, a przede wszystkim tym dwóm panom.

Komisariat Policji w Nawojowej będzie prowadził  postępowania w sprawie kradzieży oraz spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i kierowania pojazdem bez uprawnień. Złodziejom grozi od 3 miesięcy do 5  lat pozbawienia wolności. Ku przestrodze!

info i foto: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje