poniedziałek, 16 sierpnia 2021 12:11

Sądecczyzna. Ta atrakcja jest już dostępna dla turystów!

Autor Aleksandra Tokarz
Sądecczyzna. Ta atrakcja jest już dostępna dla turystów!

Kolejna atrakcja na Sądecczyźnie jest już dostępna dla turystów. Wieża widokowa na górze Modyń została oficjalnie otwarta.

- Modyń to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego i to właśnie tutaj powstała drewniana wieża z platformą widokową, z której rozpościera się widok na pasma Beskidów, Pienin i Tatr - mówi Roman Potoniec, przewodniczący RPN. - To piękne miejsce. Zachęcam mieszkańców Sądecczyzny i turystów do podziwiania widoków z Góry Zakochanych - bo tak nazywany jest ten szczyt. To miejsce na pewno stanie się kolejną wielką atrakcją turystyczną.

Umowę na stworzenie nowej atrakcji turystycznej podpisano w sierpniu ubiegłego roku. Zadanie zrealizowane zostało dzięki programowi „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” na lata 2014-2020 w ramach naborów przeprowadzonych przez Lokalną Grupę Działania Brama Beskidu.

Na szczycie powstała drewniana wieża widokowa, nawiązująca do już istniejącej, na Koziarzu. Z niej podziwiać można widoki na szczyty Beskidów, Pienin i Tatr.

Modyń (1029 m) to jeden z najwyższych szczytów Beskidu Wyspowego położony na terenie trzech gmin - stanowi punkt styczny gminy Łącko, Kamienica i Łukowica (Limanowszczyzna). Nazywany jest Górą Zakochanych ponieważ, wedle tradycji, to tam wiele par wyznawało sobie miłość.

Wieża widokowa na szczycie Modyń / fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje