piątek, 7 czerwca 2024 07:45

Sceny jak z filmu akcji na ulicach Krzeszowic. Wpierw uciekał autem, później kompletnie pijany pieszo

Autor Norbert Kwiatkowski
Sceny jak z filmu akcji na ulicach Krzeszowic. Wpierw uciekał autem, później kompletnie pijany pieszo

Pościgi policyjne to nie tylko sceny z filmu, lecz czasami realizm. I to na polskich drogach. Przykładem takiej sytuacji może być akcja funkcjonariuszy w kontekście 43-latka z powiatu krakowskiego, który będąc pod wpływem alkoholu, nie zatrzymał się na wezwanie, po czym zaczął uciekać.

Całe zdarzenie miało miejsce pod koniec maja. Mundurowi z Krzeszowic podczas patrolowania ulic miasta, zauważyli podejrzanie jadący pojazd marki Nissan. Policjanci wydali więc sygnały świetlne i dźwiękowe, celem zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej.

Kierowca ani myślał się zatrzymać i zaczął uciekać. Mundurowi rozpoczęli pościg za uciekinierem, jednocześnie informując o zaistniałej sytuacji oficera dyżurnego. Po przejechaniu około 500 metrów kierowca porzucił nissana i podjął ucieczkę pieszą. Policjanci zaparkowali radiowóz i pobiegli za uciekinierem, którego dogonili i obezwładnili.

Już po chwili stało się jasne, co było powodem jego ucieczki. Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, więc zbadali go alkomatem, który wykazał ponad promil alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 43-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz cofnięte uprawnienia do kierowania, ale to nie wszystko… Okazało się też, że miał w kieszeni ponad 4 gramy amfetaminy. 43-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka