środa, 22 czerwca 2022 12:00

Szczurowa. Dużo biegamy i jeszcze więcej pomagamy

Autor Katarzyna Jamróz
Szczurowa. Dużo biegamy i jeszcze więcej pomagamy

W niedzielę (19 czerwca) w Parku Kępińskich w Szczurowej odbył się „STRAŻMAGEDON - biegamy i pomagamy". Jest to przedsięwzięcie sportowe zorganizowane w formie biegu terenowego z przeszkodami. W wydarzeniu uczestniczyła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

W biegu udział wzięli mieszkańcy z regionu tarnowskiego, strażacy OSP, członkowie młodzieżowych drużyn pożarniczych, funkcjonariusze służb mundurowych, młodzież oraz krwiodawcy z powiatów: brzeskiego, bocheńskiego, dąbrowskiego, tarnowskiego oraz miasta Tarnowa.

– Chcę bardzo gorąco podziękować strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie tej niezwykłej inicjatywy, jaką jest Strażmagedon. Myślę, że to dla organizatorów duża radość, kiedy widzą, jak wiele osób przybyło na to wydarzenie, odbywające się pod hasłem „Biegamy i pomagamy”. Wierzę, że spełni nadzieje, jakie są z nim wiązane służąc promocji aktywności fizycznej wśród strażaków-ochotników, ale też wśród mieszkańców, a także będąc elementem integracji środowiska strażaków-ochotników

– powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Podczas wydarzenia przeprowadzono także akcje: krwiodawstwa oraz społeczną - na rzecz podopiecznych fundacji działającej dla osób z niepełnosprawnością. Celem biegu i spotkania było także wzmocnienie świadomości społecznej, iż nie każdy musi być strażakiem, aby móc pomagać innym. Poprzez dobrą zabawę i rywalizację sportową również można skutecznie nieść pomoc.

– Wszystkim Państwu zebranym w Parku Kępińskim w Szczurowej życzę, żeby Strażmagedon był dla Państwa czasem wielu pozytywnych emocji. Chcę jednocześnie podziękować wszystkim obecnym tutaj dzisiaj strażakom-ochotnikom za waszą służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu i przyjeżdżających tutaj gości. Chcę też wyrazić wdzięczność za wszelkie aktywności podejmowane na rzecz wspólnot, w których działacie, a które ‒ tak, jak dzisiejszy Strażmagedon ‒ skupiają i łączą mieszkańców wsi i miast wokół spraw ważnych dla lokalnych społeczności

– dodała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Inf./Fot. Malopolska.pl

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje