poniedziałek, 2 maja 2022 05:45

Sekretarz Powiatu Wielickiego na podium Mistrzostw Polski

Autor Marzena Gitler
Sekretarz Powiatu Wielickiego na podium Mistrzostw Polski

Filip Stopa i Rafał Ślęczka w debiucie swoim nowym samochodem rajdowym BMW M3 E36 w świetnym stylu zajęli 2. miejsce w Klasie HR2 w zakończonym 50. Rajdzie Świdnickim – KRAUSE – 1. rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. W drodze do tego wyniku zespół rajdowy Stopa/Ślęczka Rally Team stoczył walkę ze zmiennymi warunkami na odcinkach specjalnych w górach Sowich.

Jubileuszowa, 50. edycja Rajdu Świdnickiego – KRAUSE składała się z 10 odcinków specjalnych o łącznej długości blisko 120 km. Pierwsze cztery rozegrano w sobotę, 23 kwietnia. Filip z Rafałem skończyli sobotnią rywalizację jako wiceliderzy Klasy HR2, jadąc bardzo efektownie „pod kibiców” po ulicach Świdnicy, którzy to nagrodzili załogę gromkimi brawami.

W niedzielę warunki na trasie diametralnie się zmieniły. Trasy piątego i szóstego oesu były jeszcze suche, ale na siódmym zawodnicy jechali już po mokrym asfalcie. Lokata załogi rajdowej Stopa/Ślęczka Rally Team nie zmieniła się już do końca, ale najdłuższy w rajdzie (21,3 km) odcinek Zagórze Śląskie – Świdnica 2 tzw. Power Stage był dodatkowo punktowany na którym to Filip z Rafałem w białym, rajdowym BMW była najszybsza w Klasie HR2.

Ostatecznie Stopa/Ślęczka Rally Team zajęła 2. miejsce w Klasie HR2 i 30. miejsce w Klasyfikacji Generalnej.

Cieszymy się, że jesteśmy na mecie, bo to był nasz cel. Nie przyjechaliśmy na jubileuszowy 50. Rajd Świdnicki – KRAUSE dla wyniku. Dla Nas był to przede wszystkim dobry sprawdzian w nowym BMW M3 E36. Mamy spore rezerwy. Na Rajdzie Rzeszowskim postaramy się pojechać jeszcze szybciej, oczywiście dla kibiców ! Tegoroczny start w Świdnicy po raz kolejny zaliczamy do udanej rajdowej imprezy. Cieszymy się z zajętego 2. miejsca na podium w Klasie HR2 oraz w zwycięstwie na 10. odcinku - Power Stage. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi za rajdowy weekend, Wielkie dzięki, za mocne trzymanie za Nas kciuków oraz za bezpieczne kibicowanie! - podsumował Rafał Ślęczka.

W jubileuszowym 50. Rajdzie Świdnickim – KRAUSE, załogę rajdową wsparli partnerzy: MTS – TRANS Transport Spedycja, Kerakoll Polska, Powiat Wielicki, VoltBox Akumulatory, Apartamenty CZARNA PERŁA Szaflary, QQ Motorsport, ŚLĘCZKA Motorsport, ewrc-results.com, Wieliczkacity.pl, Głos Wielicki, Głos24 Portal Informacyjny, Panorama Powiatu Wielickiego.

fot. Grzegorz Kozera

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje