poniedziałek, 19 października 2020 08:52

Skawina: Żłobek zawiesza działalność. Powodem brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa

Autor Aleksandra Tokarz
Skawina: Żłobek zawiesza działalność. Powodem brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa

Dyrekcja Przedszkola Samorządowego Nr 6 z Oddziałem Żłobkowym w Skawinie po uzyskaniu zgody organu prowadzącego podjęła decyzję o czasowym zawieszeniu funkcjonowania żłobka. Podstawą jest brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa.

Żłobek przy Przedszkolu Samorządowym Nr 6 w Skawinie funkcjonowanie zawiesił w terminie od 19 do 23 października.

-Działając na podstawie art. 209² § 2 Kodeksu pracy, w porozumieniu i za zgodą Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, wydaję decyzję o zawieszeniu pracy Oddziału Żłobkowego w Skawinie ul. Bukowska 17A, na czas od 19.10.2020 r. do 23.10 2020 r – informuje dyrekcja placówki.

Podstawą takiej decyzji jest brak możliwości zapewnienia bezpieczeństwa, tj. zdrowia i życia podopiecznych i pracowników żłobka w trakcie ich pobytu w obiekcie oraz sytuacja kadrowa i epidemiologiczna w Oddziale Żłobkowym.
Działanie ma na celu również ochronę pracowników i wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 6, funkcjonującego w tym samym obiekcie.

-Przypadki zachorowań i podejrzeń zachorowań występujące w placówce stanowią zagrożenie dla pracowników, co do których brak pewności dotyczącej stanu zdrowia i w znacznym stopniu naraża na zakażenie zarówno nauczycieli jak w szczególnej mierze wychowanków. Nadmienić należy, że w przedszkolu pracują także osoby, które ze względu na wiek należą do grupy podwyższonego ryzyka – dodaje Beata Głowa, Dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 6 z Oddziałem Żłobkowym w Skawinie.

Na dzień 19.10.2020 w Oddziale Żłobkowym nie będzie żadnej osoby do opieki nad dziećmi.

fot. ilustracyjne

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje