niedziela, 28 stycznia 2024 05:00

"Sklepu już się nie uratuje, ale można pomóc właścicielom". Znika kolejne znane miejsce

Autor Katarzyna Jamróz
"Sklepu już się nie uratuje, ale można pomóc właścicielom". Znika kolejne znane miejsce

– Jedyne, co można teraz zrobić, to przez zakupy wesprzeć właścicieli, by nie zostali z niesprzedanym asortymentem – napisał na jednej z krakowskich grup na Facebooku Łukasz Gibała, radny Rady Miasta Krakowa.

Na terenie Krakowa działa wiele sklepów z tradycjami. Niestety, coraz więcej małych przedsiębiorstw znika z mapy miasta. Na początku stycznia pisaliśmy o położonej w Nowej Hucie "Jubilatce", która, z powodu gigantycznego czynszu, miała skończyć swoją 25-letnią działalność. Pod koniec ubiegłego tygodnia, o swoim zamknięciu, poinformowała również Księgarnia Muza II. – Po ponad 60 latach istnienia księgarni przy Królewskiej 47 żegnamy się z wami i dziękujemy za wszystkie wspólnie spędzone chwile – poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Księgarnia otwarta jest do końca miesiąca.

Znika coraz więcej sklepów

O zniknięciu kolejnego sklepu z mapy Krakowa poinformował na jednej z grup na Facebooku Łukasz Gibała. Tym razem padło na znany i lubiany przez okolicznych mieszkańców sklep papierniczy DARJA. – Bardzo mi z tego powodu przykro. Jedyne, co można teraz zrobić, to przez zakupy wesprzeć właścicieli, by nie zostali z niesprzedanym asortymentem – napisał radny Rady Miasta Krakowa.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash

Czytaj również:

„Łamie mi to serce”. Z mapy Krakowa znika popularny sklep. Właścicielka zaprasza na ostatnie zakupy
Prowadzony przez panią Basię Szymonowicz sklep działa w Krakowie od 25 lat. – Dostaje wiadomości od naszych klientów, że jest im smutno, żebyśmy nie zamykali i łamie mi to serce, bo zawsze kierowałam się bardziej relacjami niż biznesem – mówi w rozmowie z Głosem24 właścicielka. Na terenie Krakowa d…

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka