czwartek, 4 lutego 2021 17:02

Sławomir Mentzen: "Dla takich ludzi jak Morawiecki, Szumowski czy Niedzielski ratunku już nie ma"

Autor Marzena Gitler
Sławomir Mentzen: "Dla takich ludzi jak Morawiecki, Szumowski czy Niedzielski ratunku już nie ma"

- Coraz większa liczba partii widzi, że brniemy w jakieś szaleństwo - mówi o rządowym lockdownie Sławomir Mentzen. O sytuacji związanej z pandemią i inicjatywie #OtwieraMY Gospodarkę rozmawiamy z wiceprezesem Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja KORWIN i prezesem Kongresu Polskiego Biznesu.  

Mentzen chce zabrać 100 tys. podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o zakończeniu lockdownu i zniesieniu kar związanych z wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami. Ma to być realna pomoc dla będących na skraju bankructwa przedsiębiorców.

Dlaczego inicjatywa #OtwieraMY Gospodarkę pojawiła się dopiero teraz? Jak inicjatorzy chcą zebrać 100 tysięcy podpisów? Czy jest w szansa, że projekt zostanie przyjęty przez Parlament, w którym większość ma PiS? Jaki jest cel antycovidowych działań rządu, których skutkiem ubocznym jest olbrzymi kryzys gospodarki - to niektóre kwestie na które odpowiada Sławomir Mentzen. Zobacz rozmowę z redakcją Głos24.

zobacz też:

Sądeckie veto. Idziemy po wolność! “Czas otworzyć gospodarkę”
- W moim przypadku jest to około 80 proc. spadku przychodów. My chcemy uczciwie zarobić, ale tutaj się nie da. Chcemy jak najszybciej otworzyć gospodarkę – mówił przedsiębiorca Ryszard Wilk podczas sobotniej konferencji prasowej partii KORWiN pod hasłem „Otwórzmy Nowy Sącz”. Biznesy, które z krótkim…
“Większość ludzi musiałem wysłać na postojowe”. Sytuacja tej branży jest dramatyczna
Obok hotelarzy, restauratorów i właścicieli stoków narciarskich są inne branże, które również mocno ucierpiały na wprowadzonym przez rząd lockdownie. Jedną z nich jest branża fotograficzna. Jej przedstawiciel podkreśla, że sytuacja wygląda dramatycznie. Nie ma wesel, komunii, zamknięte pozostają sz…
Krakowscy restauratorzy: “Branża gastronomiczna i holetarska jest jak Titanic. Za chwilę wszyscy zatoniemy”
Czy my jeszcze wytrzymamy? Może tydzień lub dwa. W Krakowie zamknęło się już bardzo dużo restauracji - mówiła Agnieszka Niewiadomska, właścicielka Piwnicy pod Złotą Pipą na poniedziałkowej konferencji prasowej krakowskich restauratorów i posłów Koalicji Obywatelskiej.
Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje