czwartek, 9 listopada 2023 17:15

SP3 rozbudowana. Teraz czas na rozbudowę SP2

Autor Marzena Gitler
SP3 rozbudowana. Teraz czas na rozbudowę SP2

Zakończyła się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Wieliczce, w której uczy się ponad 600 dzieci. Gmina planuje już kolejną inwestycję, która będzie odpowiedzią na rosnącą liczbę mieszkańców.

SP3 w trakcie rozbudowy - fot. UMiG Wieliczka

Głównym celem rozbudowy placówki na os. Henryka Sienkiewicza była dobudowa do głównego budynku od strony wejściowej (frontowej) nowego segmentu dydaktycznego o trzech kondygnacjach nadziemnych i z piwnicami. Rozbudowa ta pozwoliła na uzyskanie 8 sal lekcyjnych, zwiększenia powierzchni szatni, holu wejściowego, oraz nowych pomieszczeń sanitarnych w tym toalet dla niepełnosprawnych. W budynku zamontowano windę. Zmodernizowany został parking dla samochodów osobowych oraz przebudowane zostały kolidujące z inwestycją instalacje zewnętrzne i przyłącza.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, wiceburmistrz Piotr Krupa i prezes CER "Solne Miasto" Łukasz Sadkiewicz w pracowni językowej w SP3 - fot. UMiG Wieliczka

Wraz z zakończeniem prac przy Szkole Podstawowej nr 3, Gmina Wieliczka chce przystąpić do rozbudowy kolejnej szkoły podstawowej w mieście, tym razem szkoły nr 2 w Wieliczce im. T. Kościuszki, do której uczęszcza również blisko 600 uczniów.

- We wrześniu br. złożyliśmy wniosek na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliczce, a w październiku otrzymaliśmy informację o przyznaniu na ten cel dofinansowania. Obecnie pracujemy na koncepcją rozbudowy i przygotowaniem dokumentacji umożliwiającej tę inwestycję. Systematycznie rozbudowujemy placówki edukacyjne, by zapewnić jak najlepsza edukację naszym młodym mieszkańcom - zaznacza Artur Kozioł Burmistrz Wieliczki.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka