czwartek, 19 marca 2020 11:04

Sport w mieście - co wybrać?

Autor Głos 24
Sport w mieście - co wybrać?

Lato zbliża się wielkimi krokami, co wiąże się z coraz to krótszym czasem na przygotowanie sylwetki na plażę. Nie czekaj na ostatnią chwilę - zacznij uprawiać sport już dziś! Nie możesz zdecydować się na konkretną dyscyplinę? Sprawdź nasz poradnik - z pewnością pomoże Ci w wyborze!

Biegiem po zdrowie i sylwetkę

Z pewnością widziałeś przebiegających bądź truchtających ludzi, którzy co rusz Cię mijają? Oni już zaczęli budować swoją formę na nadchodzące lato. Wiek ani przygotowanie fizyczne w tym sporcie nie ma znaczenia - najważniejsze jest zacząć biegać. Wystarczy sprawić sobie odpowiednie buty damskie adidas lub męskie obuwie do biegania. Na początku może to być lekki trening wydolnościowy, polegający nie na jak najszybszym bieganiu, ale na przebiegnięciu określonego dystansu. Możesz również wyznaczyć sobie inne cele - przykładowo czas treningu lub ilość okrążeń. Pamiętaj, aby nie narzucać sobie zbyt dużego tempa na początkowych treningach - przeciążone mięśnie i stawy skutecznie zniechęcają do dalszego uprawiania sportu.

Siłownia

Jeśli nie straszne są ci hantle, sztangi i groźnie wyglądające maszyny do treningu - siłownia będzie dla Ciebie idealnym miejscem na poprawę swojej kondycji i wyglądu przed nadejściem lata. Oczywiście należy odpowiednio zaplanować trening - tak aby nie przeciążyć organizmu. Najlepiej w tej sytuacji jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy pomogą ułożyć plan treningowy i pokażą jak wykonywać poszczególne ćwiczenia z odpowiednią techniką. Dodatkowo wskażą odpowiednią osobę do ułożenia planu żywieniowego - jest to bardzo istotne przy treningach, aby konsumować odpowiednią ilość kalorii w ciągu dnia. Brak diety może skutkować brakiem efektów, który jest prostą drogą do zaniechania treningów.

Alternatywą jest siłownia na świeżym powietrzu - w różnych częściach miasta zostały utworzone place z maszynami do ćwiczeń. Na każdej takiej maszynie jest opis do czego służy, jak ćwiczyć oraz na jakie partie mięśni najbardziej oddziaływuje.

Sport zespołowy

Z pewnością słyszałeś o grupach ludzi, którzy umawiają się na rozgrywanie meczów piłki nożnej, koszykarskich lub siatkówki? Świetnym pomysłem na poprawę kondycji jest zapisanie się na tego typu rozgrywki i czynnie w nich uczestniczenie. Ilość wypoconych kalorii podczas zaciętych meczów z pewnością zaprocentują świetną kondycją oraz mięśniami ze stali.

Jeśli jest Ci ciężko zebrać dużą ekipę do meczów, może warto zastanowić się nad sportami uprawianymi parami? Przykładem tego sportu jest tenis - wystarczy Ci jedna osoba, która będzie przeciwnikiem w rozgrywce. Nie musisz być profesjonalistą, początki mogą być ciężkie. Ale kiedy już załapiesz bakcyla tenisowego, nie będziesz chciał schodzić z kortu nawet na minutę.

Alternatywą do tenisa jest squash oraz babington - równie popularne sporty dla par treningowych, poproś obsługę o wytłumaczenie zasad - pomoże to w prawidłowo grać w wybrany przez Ciebie sport.

Budowanie formy przed nadejściem lata, wcale nie musi być przeprowadzone w męczarniach. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wcześnie rozpoczęcie treningów i podnoszenie swojej kondycji sukcesywnie. Zacznij trening już dziś, aby cieszyć się zdrowiem i świetną sylwetką!

Sport - najnowsze informacje