sobota, 9 listopada 2019 09:06

Starostwo wielickie dołoży do rozbudowy Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

Autor Marzena Gitler
Starostwo wielickie dołoży do rozbudowy Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach

Powiat Wielicki przekaże kwotę 2 000 000,00 złotych Gminie Niepołomice z przeznaczeniem na finansowanie zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach”. Umowę w tej sprawie podpisali ze strony powiatu starosta Adam Kociołek wspólnie z wicestarostą Henrykiem Gaworem oraz reprezentujący Gminę Niepołomice burmistrz Roman Ptak.

Przebudowa Młodzieżowego Obserwatorim Astronomicznego trwa od maja br. Przedsięwzięcie obejmuje rozbudowę i przebudowę budynku Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego, po której obiekt zyska nowe możliwości w organizacji zajęć i obserwacji nieba – w tym nową kopułę. Po przebudowie budynek będzie składał się z trzech części. W pierwszej z nich będzie zaplecze biurowe, noclegowe oraz pomieszczenia techniczne i socjalne. Druga część budynku posiadać będzie funkcję dydaktyczną, natomiast trzecią część stanowić będzie istniejący budynek planetarium.

Całkowity koszt zadania wynosi 11,4 mln złotych. Gmina Niepołomice na ten cel otrzymała 5,7 mln złotych dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Zakończenie prac planowane jest na koniec lipca 2020r.

Wieliczka - najnowsze informacje