czwartek, 29 czerwca 2023 09:31

Starszy mężczyzna został pobity, po czym skradziono mu portfel. Wszystko działo się na oczach świadków...

Autor Norbert Kwiatkowski
Starszy mężczyzna został pobity, po czym skradziono mu portfel. Wszystko działo się na oczach świadków...

To był poniedziałkowy wieczór. 68-letni mężczyzna właśnie wracał do swojego mieszkania, gdy został uderzony z zaskoczenia. Sprawca napadł na seniora kradnąc mu portfel w którym było kilkaset złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (26 czerwca) przy jednym z bloków mieszkalnych na Osiedlu nad Sołą w Kętach. Policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańców o pobiciu mężczyzny. Sprawca tuż po swoim „czynie” uciekł w stronę znajdującego się w pobliżu kęckiego basenu.

Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi, którzy wspólnie ze świadkami udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, następnie przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Następnie policjanci posiadając rysopis sprawcy natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania. Godzinę później pojawił się przełom. W wyniku intensywnych działań zatrzymano 26 – letniego mieszkańca Kęt mającego związek z rozbojem.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12  lat pozbawienia wolności.

- Na duże podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie zasługują świadkowie, którzy udzielili pomocy poszkodowanemu, umiejętnie wezwali pomoc, wskazali zarówno miejsce zdarzenia, okoliczności, rysopis napastnika oraz drogę jego ucieczki – napisała w swoim komunikacie policja.

Foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka