wtorek, 23 maja 2023 09:25

Ostatnie dni rejestracji na bezpłatną konferencję regionalną Innowacje w Gospodarce Obiegu Zamkniętego

Autor Artykuł zewnętrzny
Ostatnie dni rejestracji na bezpłatną konferencję regionalną Innowacje w Gospodarce Obiegu Zamkniętego

Województwo Małopolskie zaprasza na pierwszą z czterech konferencji regionalnych z cyklu Innowacyjna Małopolska. Już 31 maja w Brzesku w pełnym historii Pałacu GOETZ rozpoczynamy nasz cykl rozmową o innowacjach w Gospodarce Obiegu Zamkniętego.

Chcemy, aby Małopolska rozwijała się w sposób zrównoważony a najnowsze trendy, nowatorskie technologie, inwestycje oraz rozwiązania docierały w równym stopniu do każdego jej zakątka. Tym razem zapraszamy do Brzeska, aby poruszyć najistotniejsze tematy z zakresu gospodarki cyrkularnej i zobaczyć, że innowacje są wszędzie. Będziemy dyskutować wśród lokalnych przedsiębiorców i samorządowców, nie zapomnimy jednak o najważniejszych polskich i małopolskich instytucjach mających zasadnicze znaczenie dla omawianych zagadnień.

Konferencja składać się będzie z trzech głównych części pokazujących wieloaspektowo szanse i znaczenie Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Pierwsza część będzie miała charakter dyskusji panelowej poświęconej wymianie doświadczeń, informacji i wiedzy na temat najlepszych praktyk z zakresu GOZ. Zastanowimy się jak dzięki innowacyjnemu podejściu modyfikować praktyki przedsiębiorców i nawyki konsumentów, aby skutecznie domykać obieg surowców, jak znajdować powiązania gospodarcze, aby to co dla jednego przedsiębiorstwa było odpadem, dla innego stawało się wartościowym surowcem i źródłem zysku. W panelu moderowanym przez dziennikarza Zbigniewa Bartusia udział wezmą: Teresa Aldea – Kierownik ds. zrównoważonego rozwoju Carlsberg Polska, Wanda Ciesielczuk – Wiceprezes zarządu, dyrektor produkcji i technologii Velvet CARE sp. z o.o, Lech Sekyra – Prezes zarządu PGE Ekoserwis S.A. oraz Marcin Wojtan – Dyrektor zarządzający Geocycle Polska, Grupa LafargeHolcim.

Druga część wydarzenia dotyczyć będzie tematyki sukcesji w firmach rodzinnych. Podczas eksperckiej rozmowy udział wezmą Tomasz Budziak – Wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych oraz Marek Rzepka – Założyciel i prezes zarządu Polmark sp. z o.o., który podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie przekazania sterów firmy młodszemu pokoleniu. To temat wyjątkowo ważny z uwagi, iż firmy rodzinne generują rocznie ok. 332 mld zł, oznacza to że co piąta wypracowana w naszym kraju złotówka jest wynikiem właśnie ich pracy i w każdym z tych przedsiębiorstw przyjdzie czas sukcesji.  Z rozmowy dowiemy się w jaki sposób można sprawnie i skutecznie przekazać swój biznes kolejnemu pokoleniu lub odpowiedniej osobie, zapewniając mu trwałość, sukces i przyszłość.  Przekazanie biznesu to z jednej strony szereg aspektów finansowych i formalnych – niedawno uchwalona Ustawa o fundacji rodzinnej dała w tym obszarze nowe możliwości. Z drugiej strony sukcesja to także proces głęboko zakorzeniony w sferze emocji, dziedzictwa i odpowiedzialności.

Trzecią częścią konferencji będzie wystąpienie eksperckie Michała Warzała – Specjalisty ds. Funduszy Europejskich, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który opowie o Funduszach Europejskich dla Małopolski w perspektywie 2021 – 2027, w kontekście wsparcia przedsiębiorczości w zakresie GOZ.

I to nie koniec atrakcji, bowiem na uczestników wydarzenia czekają także dwa wystąpienia w formie speechów. Pierwszy z nich będzie inspirującą prezentacją inteligentnej biopolimerowej foli spożywczej, która przedłuża świeżość żywności a także potencjalnie może być jadalna.  Czy to bezpieczne dla zdrowia? Jaki wpływ taki wynalazek ma na otaczający nas świat i kiedy będzie powszechnie dostępny? Na te i inne pytania odpowie Państwu Pani Profesor Ewelina Jamróz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która stworzyła ten produkt.
Podczas drugiego speechu Agnieszka Włodarczyk i Urszula Woźniak z Krakowskiego Parku Technologicznego postarają się zgłębić odpowiedź na pytanie: Czy zielona transformacja pójdzie w parze z cyfryzacją?

Po konferencji na uczestników czeka zwiedzanie pobliskiego Browaru Okocim, który jest nie tylko największym browarem Grupy Carlsberg w Polsce, ale i jednym z największych i najnowocześniejszych browarów Carlsberg Breweries w Europie. Zainteresowanych, chcących na żywo poczuć innowacje, zachęcamy do szybkiej rejestracji, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Konferencja odbędzie się w historycznym Pałacu GOETZ (ul. Barona Jana Gotza 6, Brzesko).
Aby wziąć w niej udział wystarczy się zarejestrować! Link do rejestracji oraz szczegółowy program konferencji znajduje się tutaj.

Kolejne wydarzenia z cyklu konferencji regionalnych organizowanych przez Województwo Małopolskie odbędą się w Tarnowie, Wieliczce i Nowym Sączu. Po najbliższej dyskusji w Brzesku na temat innowacji w Gospodarce Obiegu Zamkniętego zaprosimy Państwa do Wieliczki, gdzie już 15 czerwca odbędzie się druga regionalna konferencja, poświęcona innowacyjnemu ekotransportowi.

O  wszystkich szczegółach będziemy informować na stronie www.innowacyjna.malopolska.pl oraz w mediach społecznościowych Innowacyjna Małopolska.

Serdecznie zapraszaMY!

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka