Kilka tysięcy krakowian przyszło na Rynek Główny by upamiętnić Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie odstraszyła ich zimowa aura i trudne warunki na drogach.
Jeszcze wczoraj, zaraz po zamachu w Gdańsku, mieszkańcy wielu miast Polski umawiali się na dzisiejszy wieczór, na manifestacje przeciwko nienawiści. W Krakowie pod studnią im. Walentego Badylaka na Rynku Głównym po 20:00 zebrało się blisko dwa tysiące osób. Wiele z nich przyniosło ze sobą znicze i serduszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Widać było flagi Polski przepasane kirem, transparenty „Paweł, jesteśmy sobą” i „Stop nienawiści” oraz cytat z jednej z ostatnich wypowiedzi Pawła Adamowicza: „Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie”. Przez wszystkich został również odśpiewany Hymn Polski. Pojawiły się łzy.
Dzisiejsze spotkanie miało być „cichym protestem” przeciwko przemocy, nienawiści, dające wsparcie Prezydentowi i jego bliskim. Niestety, Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu, około godziny 14.






![Stop nienawiści. Mieszkańcy Krakowa dla Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]](https://cdn.glos24.pl/headings/051bcb32c2160d2b7f74c87e9d0d40b1.jpg)












