czwartek, 6 maja 2021 14:01

Stopa / Ślęczka Rally Team – przed rajdowym sezonem 2021

Autor Marzena Gitler
Stopa / Ślęczka Rally Team – przed rajdowym sezonem 2021

Filip Stopa i Rafał Ślęczka, którzy lubią wyzwania odliczają dni do pierwszego startu w 2021 roku. Podwójni Mistrzowie Polski z roku 2018, Wicemistrzowie Polski z roku 2019 (Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski) oraz w 2020 zajmując miejsce tuż za podium w debiutanckim sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2021, wyznaczają sobie najwyższy cel, czyli zdobycie Mistrzostwa Polski w Klasie HR BMW.

Cele i plany na sezon rajdowy 2021?

Rafał Ślęczka: Priorytetem jest rywalizacja w cyklu ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Cel stawiamy sobie zawsze ten najwyższy czyli walka o Mistrzostwo Polski w Klasie HR BMW, więc zapowiada się intensywny i ciekawy sezon rajdowy ze wsparciem naszych dotychczasowych niezawodnych partnerów tj. Powiat Wielicki, MTS-TRANS Transport – Spedycja, Apartamenty Czarna Perła Szaflary, QQ Motorsport, ŚLĘCZKA Motorsport, Patroni medialni: WieliczkaCity.pl, Głos Wielicki, Panorama Powiatu Wielickiego.

Kalendarz startów Stopa/Ślęczka Rally Team w ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2021

  • Rajd Nadwiślański – 16-18 lipca (Puławy)
  • 30. Rajd Rzeszowski – 5-7 sierpnia (Rzeszów)
  • Rajd Śląska – 9-11 września (Chorzów)
  • 49. Rajd Świdnicki – KRAUSE – 1-3 października (Świdnica)
  • 46. Rajd Koszyc – 15-17 października (Koszyce – Słowacja)

Koronawirus w rajdach…

Filip Stopa: Tą sytuacją w Polsce jak i na świecie już wszyscy jesteśmy zmęczeni, odwoływane lub przekładane imprezy rajdowe, zachorowania zawodników, trudności w przeprowadzaniu rajdów w postaci zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego. Również i w tym sezonie kalendarz startów musiał być z korygowany. Mamy wszyscy nadzieję, że ten sezon będzie lepszy od poprzedniego, ponieważ ubiegły był mocno skrócony. Miejmy taką nadzieje i mocno trzymajmy kciuki za normalność w motorsporcie.

Drugi sezon w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski będzie lepszy?

Rafał Ślęczka: Tak zgadza się, drugi sezon, który wspólnie z Filipem zaplanowaliśmy, a czwarty rok jak rozpoczęliśmy nasze wspólne starty niezmiennie rajdowym BMW 318iS E30. Sezon mistrzowski 2021 zainaugurujemy w połowie lipca Rajdem Nadwiślańskim w Puławach, a według skorygowanego rajdowego kalendarza zakończymy w październiku na Słowacji Rajdem Koszyc, który będzie ostatnią eliminacją ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rundą Mistrzostw Słowacji.

Jak przebiegły przygotowania do sezonu?

Filip Stopa: Poprzedni sezon był mocno skrócony ponieważ odbyły się tylko trzy eliminacje ze względu na pandemie i pozostawił duży niedosyt. Dlatego odczuwamy wielki głód rywalizacji. W porównaniu do zeszłorocznych zmagań, teraz jesteśmy bogatsi o nasze wspólne doświadczenie w poszczególnych rundach oraz lepiej poznaliśmy swoje mocne i słabe strony. Dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i wiemy nad czym musimy się jeszcze skupić w najbliższym czasie.

Klasa HR BMW już na stałe zagościła w RSMP?

Rafał Ślęczka: Klasa HR BMW, w której rywalizujemy z posiadaczami rajdowych samochodów marki BMW E30 oraz E36, została utworzona w ubiegłym roku i cieszyła się zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że również i w tym sezonie do obecnych zespołów rajdowych dołączą nowi zawodnicy i frekwencja będzie jeszcze większa, co wpłynie na wyższy poziom sportowej rywalizacji, która będzie trwała do ostatniego kilometra odcinka specjalnego.

Czy w zbliżającym się Platinum 5. Rajdzie Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, wieliccy kibice będą mogli Was zobaczyć?

Rafał Ślęczka: Wszystko jest na dobrej drodze, że zobaczymy się 9 maja br. Zgłoszenie wysłane, wpisowe zapłacone,  nasze żółto – czarne rajdowe BMW wzorowo przygotowane, ale jak to w życiu bywa dmuchamy na zimne, aby nic nie stanęło na przeszkodzie w tych trudnych „covidowych” czasach. Uważajcie na siebie i mocno trzymajcie za nas kciuki!

Wydarzenie można też śledzić online na: www.superos.pl

UWAGA: w związku z organizacją PLATINUM 5 Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w dniu 9 maja 2021 r. w miejscowości Brzegi w godz. 7.30 – 19.00 wyłączony zostanie z użytku przystanek Brzegi Pętla. Autobusy będą kursowały z pominięciem tego przystanku (bez wjazdu na pętlę).

zobacz też:

Sportowe emocje w Wieliczce i Niepołomicach
Automobilklub Krakowski zaprasza na PLATINUM 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Tegoroczna edycja odbędzie się również w gminach Wieliczka i Niepołomice.

foto: Grzegorz Kozera

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje