piątek, 1 kwietnia 2022 04:44

Straciła przytomność i przewróciła się, przechodząc przez przejście dla pieszych

Autor Mirosław Haładyj
Straciła przytomność i przewróciła się, przechodząc przez przejście dla pieszych

Kierowca MPK w Krakowie wykazał się niezwykłą empatią i gotowością niesienia pomocy. Pomógł kobiecie, która straciła przytomność.

Krakowskie MPK poinformowało, że 21 marca ok. 11:00 kierowca autobusu nr 708 (zastępcza linia autobusowa) zatrzymał pojazd, by pomóc kobiecie, która straciła przytomność. Do MPK wpłynęły podziękowania od jej córki, która w następujący sposób opisuje zdarzenie:

-Dzień dobry, chciałam bardzo podziękować panu kierowcy linii 708, który w dniu 21 marca 2022r ok. godz. 11:00, pomógł mojej mamie, która straciła przytomność i przewróciła się, przechodząc przez przejście dla pieszych. Pan Kierowca zatrzymał autobus, udzielił pierwszej pomocy, a następnie pomógł mamie wsiąść do autobusu, zawiózł na pętlę do Borku Fałęckiego, a następnie wezwał pogotowie ratunkowe, cały czas opiekując się mamą.

Pani Małgorzata postanowiła również podziękować kierowcy:

-To niesamowite, że możemy spotkać na swojej drodze tak wspaniałych ludzi, pełnych empatii i pomocy dla innych!!!! Upadek zakończył się złamanym nosem, opuchnięta i zsiniaczoną twarzą, jednak gdyby nie Pan nie wiadomo jak mogło się to skończyć. Jeszcze raz bardzo dziękujemy i cieszę się, że są na świecie tak cudowni ludzie!!! Pozdrawiam

Inf. i foto: MPK

Kraków

Kraków - najnowsze informacje