czwartek, 28 stycznia 2021 10:22

Strajk kobiet również w Wieliczce. "Nie odpuścimy"

Autor Marzena Gitler
Strajk kobiet również w Wieliczce. "Nie odpuścimy"

Po wczorajszym opublikowaniu uzasadnienia i wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji Młodzi Demokraci Wieliczka organizują protest pod Szybem Regis.

"PiS po raz kolejny, zamiast walczyć z pandemią i jej skutkami, woli walczyć z kobietami. Ale my nie odpuścimy, bo prawa kobiet i prawo wyboru nie należą do Kaczyńskiego, Przyłębskiej, czy innych fundamentalistów. Będziemy protestować tak długo, aż osiągnięta zostanie pełnia praw reprodukcyjnych kobiet" - napisali w poście, w którym zapowiedzieli protest, który rozpocznie się dziś wieczorem w Wieliczce.

Protest rozpocznie się pod Szybem Regis o godz. 18. Organziatorzy przypominają o maseczkach i dystansie.

Podobna manifestacja odbędzie się też w Niepołomicach o godz. 18 przed fontanną.

Przypominamy, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wywołał ogromne protsty w powiecie wielickim już na jesieni. Największy odbył się 28 października. Relację z prostetu i rozmowę z jego inicjatorem można zobaczyć tu:

Tu nie chodzi tylko o prawa kobiet. To protest antyrządowy - Jakub Kostrz o protestach w Wieliczce [WIDEO]
W powiecie wielickim, podobnie jak w Krakowie i całym kraju, odbywają się protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją. O ostatnim z nich mówi Jakub Kostrz z Młodych Demokratów Wieliczka.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje