wtorek, 29 sierpnia 2023 09:35

Strażacki Turniej Piłki Siatkowej Górka Cup 2023

Autor Katarzyna Jamróz
Strażacki Turniej Piłki Siatkowej Górka Cup 2023

Była piękna pogoda oraz sportowe emocje, czyli wszystko, czego uczestnicy oczekiwali po trzecim już strażackim turnieju piłki siatkowej - Górka Cup 2023, który odbył się w niedzielę (13 sierpnia).

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Górce, a gorąco było nie tylko na zewnątrz, ale również na boisku. W otwartej, prawdziwie sportowej atmosferze, przez kilka godzin rywalizowało ze sobą 10 drużyn. Zgromadzona publiczność podziwiała niezwykłe poświęcenie zawodników i piękne siatkarskie akcje na najwyższym poziomie.

Po wyrównanej i zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięzcę, którym okazała się drużyna z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie. 2 miejsce zajęła reprezentacja z OSP Iwkowa, natomiast 3 miejsce drużyna z Dołęgi. Dalsze miejsca zajęły sportowe reprezentacje z Ochotniczych Straży Pożarnych z: Chojnika, Kwikowa, Uścia Solnego, Rdzawki, Górki, Zaborowa oraz Woli Przemykowskiej-Natkowa. W turnieju została również nagrodzona najlepsza zawodniczka, którą została reprezentantka z drużyny z Chojnika. Puchary, pamiątkowe dyplomy oraz piłki drużynom wręczył Wójt Gminy Szczurowa - Zbigniew Moskal,  dyrektor Gminnego Centrum Kultury - Bogusława Daniel-Zieja oraz Prezes OSP Górka - Piotr Mikuś. Podczas meczów zawodnikom i zawodniczkom kibicował natomiast Poseł na Sejm RP - Norbert Kaczmarczyk oraz Wicestarosta Powiatu Brzeskiego - Maciej Podobiński. Zadanie zostało współfinansowane przez Powiat Brzeski, a partnerami wydarzenia byli: Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury w Szczurowej.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka