wtorek, 27 czerwca 2023 05:45

Strefa Bezpieczeństwa Compensy

Autor Artykuł sponsorowany
Strefa Bezpieczeństwa Compensy

W sobotę 24 czerwca na Rynku Głównym w Tarnowie oraz w niedzielę 25 czerwca w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu miały miejsce pikniki rodzinne „Strefa Bezpieczeństwa Compensy”. Wydarzenia zrealizowane zostały w ramach 5. edycji kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada. Celem akcji jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach i autostradach, nauka pierwszej pomocy oraz promocja zdrowia.

●        Kampania prowadzona jest przez towarzystwo ubezpieczeń Compensa we współpracy z wykwalifikowanymi ratownikami z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

●        Dotychczas zrealizowano ponad 50 imprez edukacyjnych w całej Polsce, do końca 2023 roku odbędzie się jeszcze 12 pikników.

Od pięciu lat realizujemy wspólnie z Compensą kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada. Edukujemy dzieci i dorosłych, jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i jak zadbać o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów w ruchu drogowym. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie. To wiedza, od której zależy nasze życie – powiedział Tadeusz Zagajewskiz Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Edukacja i zabawa

W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy wykwalifikowani ratownicy w praktyce uczyli pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Uczestnicy mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych, m.in. wzroku czy poziomu cukru we krwi, a także skorzystania ze strefy relaksu i masaży. Odwiedzający mogli spróbować swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzić, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczyć dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Zorganizowano również wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

Defibrylator AED

W ramach akcji Compensa przekazała mieszkańcom Tarnowa defibrylator AED. Urządzenie odebrała Zastępczyni Prezydenta Miasta. – Pani Bogumiła Porębska. Defibrylator zamontowany został na budynku Urzędu Miasta. W imieniu mieszkańców i turystów odwiedzających Nowy Sącz urządzenie odebrał Pan Krzysztof Setlak, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowy Sącz. Defibrylator znajduje się  na budynku Amfiteatru, przy ul.Ogrodowej 19.

Dziękuję Compensie i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, że jesteście dzisiaj razem z nami w Tarnowie. Dziękuje za defibrylator, który jest dla nas darem życia. Warto pamiętać, że nie możemy się bać udzielać pierwszej pomocy, ponieważ z zawsze należy ratować ludzkie życie – powiedziała Pani Bogumiła Porębska, Zastępczyni Prezydenta Miasta.

Defibrylator to urządzenie na skalę życia. Urządzenie które otrzymaliśmy będzie zamontowane na budynku Amfiteratru w Parku strzeleckim, dostępne całą dobę dla mieszkańców, każdy będzie mógł z niego skorzystać o każdej porze dnia i nocy. – mówi Pan Krzysztof Setlak, Dyrektor wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Nowy Sącz

Organizatorzy dziękują mieszkańcom Tarnowa oraz Nowego Sącza za miłe przyjęcie i aktywny udział w pikniku edukacyjnym.

Połączenie edukacji, budowy świadomości na temat bezpieczeństwa oraz elementów zabawy dla najmłodszych. To najważniejsze cele, które realizujemy jako Compensa wspólnie z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Cieszę się, że takie wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie właśnie na Rynku w Tarnowie. Mieszkańcy miasta mogli m.in. sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy, wykonać badania profilaktyczne, przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Taką wiedzę warto utrwalać.- komentuje Paweł Kudroń – Compensa, Dyrektor Filii w Tarnowie.

Szczegóły dotyczące ogólnopolskiej akcji Bezpieczna Autostrada znajdują się na stronie:

bezpiecznaautostrada.pl

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka