niedziela, 3 marca 2019 21:53

Sukces polskich snowboardzistów. Podium należało do nich

Autor Mateusz Łysik
Sukces polskich snowboardzistów. Podium należało do nich

Wielki sukces polskich snowboardzistów przed przyjazdem na 29. Zimową Uniwersjadę w Krasnojarsku. Michał Nowaczyk zajął pierwsze, a Oskar Kwiatkowski trzecie w niedzielnych zawodach Pucharu Europy w szwajcarskim Davos.

– Dla mnie to drugie zwycięstwo w Pucharze Europy. Cieszę się, tym bardziej, że na podium stanął mój kolega z reprezentacji Oskar Kwiatkowski. Na świętowanie nie było czasu, bo właściwie zaraz się spakowaliśmy i jesteśmy właśnie w drodze na uniwersjadę. Chcemy pokazać na co nas stać – mówi Nowaczyk.

Bez wątpienia obaj Polacy są poważnymi kandydatami do medali w Krasnojarsku w snowboardzie alpejskim. W zawodach wystartują kilkanaście godzin po przylocie do Rosji, bo już we wtorek.

– Cieszy, że razem byliśmy na podium. To taki pierwszy sukces polskiego snowboardu - dwóch Polaków na pudle. Jestem w dobrej dyspozycji. Dwukrotnie byłem najszybszy w kwalifikacjach. Swoją dyspozycję zamieszam potwierdzić medalem na uniwersjadzie – zapewnia Kwiatkowski. Polski zawodnik ma już na swoim koncie sukces na uniwersjadzie, bo dwa lata temu w Ałmatach wywalczył srebrny medal.

Oskar Kwiatkowski / Fot: Paweł Skraba

Źródło/fot: AZS

Sport

Sport - najnowsze informacje