wtorek, 6 lutego 2024 13:15

Świetna informacja dla mieszkańców Myślenic. Codzienna komunikacja m.in. z Krakowem będzie jeszcze sprawniejsza [WIDEO]

Autor Norbert Kwiatkowski
Świetna informacja dla mieszkańców Myślenic. Codzienna komunikacja m.in. z Krakowem będzie jeszcze sprawniejsza [WIDEO]

W poniedziałek (5 lutego) na Myślenickim Dworcu Autobusowym odbyła się konferencja prasowa, której tematyka dotyczyła działalności i udogodnień związanych z funkcjonowaniem Małopolskich Linii Dowozowych w aglomeracji krakowskiej, w tym oczywiście m.in. z samymi Myślenicami.

Mimo kiepskiej aury pogodowej - w spotkaniu wzięli udział -  m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Robert Bylica oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenic Jarosław Szlachetka. Dodatkowo wydarzenie przykuło uwagę mieszkańców miasta, którzy z zaciekawieniem przysłuchiwali się konferencji.

- Zapewniamy połączenie komunikacyjne zwłaszcza dla tych, którzy codziennie w swoich podróżach poruszają się pomiędzy Myślenicami, a Krakowem. Dodatkowo w ramach współpracy z Kolejami Małopolskimi realizujemy połączenia na trasie Myślenice - Wieliczka (m.in. przez Świątniki Górne), jak również Myślenice - Wiśniowa oraz Myślenice - Mszana Dolna. Jak widzimy, codzienne podróże naszych mieszkańców są zabezpieczone nowoczesnym i bezpiecznym transportem- podkreślał Jarosław Szlachetka.

Bilet za 1 zł

Aby zachęcić do korzystania z transportu kolejowego oraz rozpropagować kolej jako ekologiczny środek transportu władze postanowiły zaproponować uczniom w czasie aktualnie trwających ferii zimowych (od 10 lutego do 25 lutego) możliwość przejazdu na wszystkich liniach w ramach „Małopolskich Linii Dowozowych" za symboliczną złotówkę.

- Myślę, że ta oferta o której powiedział dzisiaj pan Marszałek, to doskonała zapowiedź kolejnych projektów, m.in. dla seniorów. Teraz będziemy obserwować, czy uczniowie chętnie skorzystają z oferty „Małopolskiego biletu na ferie” - dodaje gospodarz miasta Myślenice.  

Pociąg z Myślenic do Krakowa realny?

Dużą uwagę mediów przykuł również temat długo oczekiwanego w Myślenicach dworca kolejowego. Proces jest oczywiście długotrwały, jednak jak przyznał Łukasz Smółka - pierwsze kroki w sprawie jego realizacji zostały już poczynione.

- Liczymy na to, że w marcu dojdzie do podpisania umowy na projektowanie linii kolejowej Kraków - Myślenice. Projekt ten ma bardzo pozytywny odbiór mieszkańców Myślenic, którzy chcieliby w przyszłość dojeżdżać do Krakowa pociągami - zakończył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Wideo oraz foto: Mateusz Łysik/Głos24

Myślenice - najnowsze informacje

Rozrywka