niedziela, 9 czerwca 2024 04:58

Świętowali jubileusz 100-lecia powstania OSP w Falniowie

Autor Głos 24
Świętowali jubileusz 100-lecia powstania OSP w Falniowie

W niedzielę, 2 czerwca, odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Falniowie. Wydarzenie zgromadziło licznych mieszkańców oraz gości, którzy przybyli, by uczcić tę wyjątkową rocznicę i uhonorować zasługi strażaków.

Obchody rozpoczęły się zbiórką pododdziałów na boisku sportowym przy OSP Falniów. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Wiesława Manterysa, flagę państwową wciągnięto na maszt i odśpiewano hymn narodowy. Kolejnym punktem programu było odczytanie rysu historycznego jednostki, który przybliżył zebranym historię OSP Falniów od momentu jej powstania.

Zasłużeni zostali odznaczeni

Jednym z najważniejszych elementów uroczystości było wręczenie odznaczeń. Złotym Krzyżem Zasługi został odznaczony Andrzej Gajos, natomiast Brązowym Krzyżem Zasługi uhonorowano Mateusza Celary, Leszka Gajosa, Michała Gajosa, Pawła Grządziela, Wojciecha Karwata, Piotra Lipczyńskiego, Mariana Soczówkę, Bartłomieja Stańczyka, Krzysztofa Stępniaka oraz Pawła Wilka. Odznaczenia wręczyła Wicewojewoda Małopolski Elżbieta Achinger, w asyście Zastępcy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP Piotra Gadowskiego.

OSP Falniów została również uhonorowana Złotym Znakiem Związku OSP RP, który wręczyli Łukasz Smółka i Adam Domagała. Ponadto, złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa wręczono wyróżniającym się druhom.

Obecni na uroczystości goście, w tym przedstawiciele władz lokalnych oraz strażacy z różnych jednostek, gratulowali jubilatom ich osiągnięć i wyrażali uznanie dla ich poświęcenia i pracy na rzecz społeczności. Wydarzenie zakończyło się defiladą strażackich pododdziałów, prowadzoną przez Wiesława Manterysa.

Podczas obchodów jubileuszu goście mogli również podziwiać występy Reprezentacyjnej Orkiestry Gminy Gołcza pod batutą Piotra Święchowicza, która dodała uroczystościom jeszcze bardziej podniosłego charakteru.

🇵🇱👨‍🚒 Jubileusz 100-lecia jednostki #OSP Falniów. 💢 st. bryg. Piotr Gadowski Zastępca Małopolskiego Komendanta...

Opublikowany przez Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie Niedziela, 2 czerwca 2024

OSP Falniów. To już 100 lat pomocy mieszkańcom

Ochotnicza Straż Pożarna w Falniowie została założona w 1923 roku i od tego czasu nieprzerwanie służy lokalnej społeczności, biorąc udział w licznych akcjach ratunkowych i prewencyjnych. Przez sto lat działalności, jednostka zyskała uznanie i szacunek zarówno wśród mieszkańców, jak i w całym regionie.

Obchody 100-lecia były okazją do poznania bogatej historii OSP Falniów oraz wyrazem wdzięczności dla wszystkich strażaków, którzy przez dekady przyczyniali się do bezpieczeństwa i ochrony mieszkańców.

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka