poniedziałek, 27 stycznia 2020 11:33

Szczucin. Zadzwoniła na 112, zażądała pomocy i... poszła pić do kumpla

Autor Marzena Gitler
Szczucin. Zadzwoniła na 112, zażądała pomocy i... poszła pić do kumpla

Skrajna nieodpowiedzialność - chyba tylko tak można określić zachowanie 25-letniej mieszkanki gminy Szczucin, która zadzwoniła pod numer alarmowy i nie podając miejsca, gdzie się znajduje, zgłosiła pilną potrzebę pomocy. Gdy szukała jej cała jednostka - on beztrosko piła u znajomego.

24 stycznia w nocy około godz. 2.20 oficer dyżurny policji otrzymał niepokojące zgłoszenie. Pod numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która płaczliwym głosem stwierdziła, że ma złamaną nogę i pilnie potrzebuje pomocy. Nie podała jednak dokładnie gdzie się znajduje. Stwierdziła jedynie, że leży na jezdni, pod krzyżem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, mając na uwadze niską temperaturę panującą na zewnątrz oraz sytuację mogącą zagrozić życiu i zdrowiu potrzebującej, kilkukrotnie próbował się z nią skontaktować, ale telefon nie odpowiadał. Zadysponował też załogę Pogotowia Ratunkowego, która nie była w stanie znaleźć poszkodowanej.

Decyzją I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki. Policjanci przeczesali wszystkie ulice, przy których znajdowały się krzyże. W trakcie, gdy w komendzie stawiali się kolejni mundurowi gotowi szukać kobiety, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie wytypowali adres, pod którym mogła przebywać kobieta. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi weszli do ustalonego domu i zastali tam zaskoczoną pijaną 25-latkę.

Kobieta wyjaśniła, że około godziny 1:00 idąc przez miejscowość Załuże, wywróciła się i doznała urazu kostki prawej nogi. W trakcie oczekiwania na karetkę doszła do wniosku, że nie potrzebuje już pomocy i poszła do swojego znajomego.

25-latkę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że miała 2,5 promila alkoholu we krwi. Przekazano ją pod opiekę trzeźwemu członkowi rodziny.

Policjanci zapowiedzieli, że wystąpią z wnioskiem do sądu o ukaranie 25-latki. Kodeks wykroczeń za takie zachowanie  przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności oraz grzywny do 1500 złotych.

inf. KWP w Krakowie

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje