środa, 21 września 2022 11:51

Szczyt głupoty. Pijany 46-latek wyżył się na karetce pogotowia

Autor Norbert Kwiatkowski
Szczyt głupoty. Pijany 46-latek wyżył się na karetce pogotowia

Policjanci z Zabierzowa zatrzymali 46-latka, który pod wpływem alkoholu zdewastował karetkę pogotowia.  Pijany mężczyzna kopnął w karoserię  i uderzał kamieniem w szybę pojazdu, gdy ten był w ruchu. Po wszystkim sprawca  ukrył się w domu i nie chciał otworzyć policjantom, lecz szybko go  zatrzymali.

Do zdarzenia doszło 16 września br. Funkcjonariusze przybyli na miejsce zostali powiadomieni o dewastacji ambulansu przejeżdżającego jedną z  miejscowości gminy Liszki. Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili,  że nieznany mężczyzna, widząc karetkę, ruszył  w jej kierunku z tasakiem w ręku, a gdy się do niej zbliżył to  kopnął w  karoserię i kilkukrotnie uderzył kamieniem w tylną szybę pojazdu, (powodując szkody na kwotę 4 tysięcy złotych).

Policjanci udali się do  budynku, w którym mężczyzna się ukrył, co potwierdzili  świadkowie zdarzenia. Na pukanie nikt nie odpowiadał, więc mundurowi  wyważyli drzwi i weszli siłowo do środka. Tam zastali dwóch mężczyzn,  jednym z nich okazał się poszukiwany przez nich wandal. To 46-latek  mieszkający pod tym adresem. Agresor był kompletnie  pijany – miał 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Oświadczył  policjantom, że pił od rana i „nie pamięta co robił”.

46-latek  został przez stróżów prawa zatrzymany. Kolejnego dnia, po  wytrzeźwieniu, usłyszał w komisariacie  zarzut zniszczenia mienia. Za popełnione  przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło oraz foto: KPP w Krakowie/edycja własna

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje