wtorek, 11 kwietnia 2023 08:29

Szokujące sceny na jednym z osiedli. Szedł do domu, a za nim ciągnął się strumień krwi

Autor Norbert Kwiatkowski
Szokujące sceny na jednym z osiedli. Szedł do domu, a za nim ciągnął się strumień krwi

Do niezwykle poważnego zdarzenia doszło na jednym z oświęcimskich osiedli. Policjanci zatrzymali 44 – latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 37 – letniego mieszkańca Oświęcimia w areszcie śledczym.

6 kwietnia, tuż po godzinie 21, operator numeru alarmowego został powiadomiony przez mieszkankę Oświęcimia, że jej 37-letni konkubent wrócił do domu z raną klatki piersiowej. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i ratownicy medyczni.

Policjanci ustalili, że 37-latek został ugodzony nożem w klatkę piersiową przez 44-latka, podczas kłótni i szarpaniny, do jakiej doszło między nimi w jednym z mieszkań na oświęcimskim osiedlu Zasole. Mundurowi udali się pod ustalony adres i zatrzymali tam nożownika. Poszkodowany w stanie przytomnym został przewieziony do szpitala.

Dwa dni później, tuż przed południem, podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Następnie trafił przed oblicze sędziego, który zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia 44 – latek został doprowadzony do jednego z aresztów śledczych.

Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Foto: Pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje