piątek, 5 maja 2023 12:04

"Szyny były złe" 2.0? Usterka zatrzymała kursowanie tramwajów w Krakowie

Autor Patryk Trzaska
"Szyny były złe" 2.0? Usterka zatrzymała kursowanie tramwajów w Krakowie

Mieliśmy już "szyny były złe", a także "to nie tak miało wyglądać", a teraz mieszkańcy Krakowa dostali... "Hop Hop - Szyna Hop". Wybrzuszenie pojawiło się przy ulicy Kościuszki i od razu wywołało wiele żartów wśród internautów.

Do wybrzuszania się torowisk w ostatnich latach dochodzi coraz częściej. Ma to zazwyczaj związek z rosnącymi temperaturami bądź błędami konstrukcyjnymi samych szyn.

W stolicy Małopolski rekordzistą pod względem tego typu usterek jest ulica Kościuszki. W okresie od stycznia 2021 do czerwca 2022 roku doszło tam do aż 41 awarii torów.

Do kolejnej takiej usterki doszło dzisiaj (5 maja) około godziny 13:00. Usterka była na tyle poważna, że tramwaje były kierowane do Cichego Kącika. Sprawę szybko podłapali internauci, którzy zaczęli cytować słowa "że szyny były złe". "Sezon szynowy uważam za otwarty" – napisał Krzysztof. "Czy jest drugie miasto w Polsce, w którym szyny też się wybrzuszają?" – śmiał się pan Bogdan. Z kolei Platforma Komunikacyjna Krakowa pokusiła się o uszczypliwy komentarz pod postem informującym o zdarzeniu. #TejSzynyJużNiePowstrzymacie, Hop Hop - Szyna Hop. Wybrzuszenie torowiska na Kościuszki. – napisało na Facebooku PKK.

#utrudnienia_pkk (12:50) #TejSzynyJużNiePowstrzymacie Hop Hop - Szyna Hop 😃😃 Wybrzuszenie torowiska na Kościuszki.

Opublikowany przez Platforma Komunikacyjna Krakowa - PKK Piątek, 5 maja 2023

Ostatecznie po kilkudziesięciu minutach, ruch tramwajowy w kierunku pętli na Salwatorze został przywrócony.  Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiedział już gruntowną przebudowę ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki. Ma to zlikwidować pojawiające się w tamtym rejonie regularne usterki.

foto. Platforma Komunikacyjna Krakowa

Kraków

Kraków - najnowsze informacje