poniedziałek, 19 lipca 2021 10:30

Ta branża będzie w przyszłości deficytowa pod względem pracowników. Już teraz warto podnieść kwalifikacje

Autor Artykuł sponsorowany
Ta branża będzie w przyszłości deficytowa pod względem pracowników. Już teraz warto podnieść kwalifikacje

Boom na studia wciąż trwa, a tymczasem w wielu branżach brakuje fachowców. Nie oznacza to, że nie warto studiować, ale po części kierunków trudniej jest znaleźć pracę. Rynek jest nasycony i wielu absolwentów chowa dyplom do szuflady, zastanawiając się co dalej.

Jedną z branż, w której w przyszłości zapotrzebowanie na pracowników będzie rosło jest chłodnictwo i klimatyzacja. Przez lata branża traktowana była po macoszemu, nie kształcono w tym kierunku. A jak się głębiej zastanowić nad tematem, to regulacja temperatury jest praktycznie wszędzie, w każdej instytucji, firmie, w większości aut i coraz częściej w domach. Dobrzy fachowcy potrzebni są na już! Jak zdobyć uprawnienia?

Pomysł na nowy zawód i poszerzenie oferowanych usług

Ścieżka zawodowa w tej branży może biec różnymi torami. Technik chłodnictwa i klimatyzacji ma do wyboru własny biznes, pracę w małej bądź dużej firmie. Jako serwisant, jako monter, konserwator u klientów albo jako przedstawiciel handlowy firm oferujących tego typu urządzenia.

Mając certyfikat potwierdzający kwalifikacje, masz również szansę na lepsze stanowisko jeśli pracujesz z urządzeniami chłodniczymi czy klimatyzacją. Zaś jeśli masz swoją firmę, na przykład budowlaną albo warsztat samochodowy, to ten kurs jest idealną opcją na rozszerzenie wachlarza usług i zdobycie nowych klientów. A kształcenie na wysokim poziomie w tym kierunku oferuje Szkoła Partnerska Viessmann.

Kurs trwa półtorej roku i składa się z dwóch etapów. Każdy z nich zakończony jest egzaminem państwowym. Po pozytywnym zaliczeniu wydawany jest certyfikat. I mało tego, otrzymasz również dokument potwierdzający uprawnienia respektowany na terenie Unii Europejskiej.

Jak zapisać się na kurs?

Szczegółowe informacje o przebiegu kształcenia znajdziesz na stronie: https://www.viessmann.ovh/dla-kandydatow/informacje/. Na jej górze umiejscowiona jest także ikona zapisz się wstępnie. Klikając w nią, wystarczy uzupełnić kilka rubryk z podstawowymi danymi. Nie jest to zobowiązujące, a otrzymasz więcej informacji dotyczących kształcenia. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, konieczne jest uiszczenie wpisowego w wysokości 250 zł, by zarezerwować miejsce na liście. Zainteresowanie kierunkiem jest coraz większe, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Kurs skierowany jest do osób pełnoletnich, które posiadają wykształcenie zawodowe bądź średnie- nie jest wymagana matura. A jeśli nie masz funduszy na kurs, to na powyższej stronie znajdziesz również informacje o nieoprocentowanej pożyczce na kształcenie.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje