niedziela, 25 sierpnia 2019 05:49

Tarnów: 100 lat historii na jednej wystawie. Zobacz wystawę o dziejach policji

Autor Marzena Gitler
Tarnów: 100 lat historii na jednej wystawie. Zobacz wystawę o dziejach policji

Jeszcze tylko kilka dni w Muzeum Okręgowym w Tarnowie przy ul. Rynek 3 będzie można oglądać wystawę poświęconą tarnowskim obchodom 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej w II Rzeczpospolitej oraz pamiątkom poświęconym tarnowskim policjantom tamtego okresu.

Wystawa składa się z eksponatów zgromadzonych do tej pory w Policyjnej Izbie Tradycji. Zwiedzający zobaczą także te przekazane przez osoby prywatne, kolekcjonerów i pasjonatów historii.

Na wystawie można obejrzeć mundury policjantów granatowych, ich wyposażenie, zdjęcia zrobione podczas ekshumacji w Katyniu oraz przedmioty odnalezione w „dołach śmierci”. Kolejna sala poświecona jest policjantom służącym w Tarnowie do wybuchu drugiej wojny światowej, a także ostatniemu przedwojennemu Komendantowi Głównemu Policji, gen. Kordianowi Józefowi Zamorskiemu. Znalazły się tu również pamiątki przekazane przez I Zastępcę Komendanta Głównego Policji – nadinsp. w stanie spoczynku Władysława Padłę.

Trzecia i zarazem ostatnia sala przedstawia tematycznie, w formie dużych banerów historię Policji Państwowej II Rzeczpospolitej.

Wystawę poświęconą historii tarnowskiej policji będzie można obejrzeć do końca sierpnia 2019 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do jej odwiedzenia w godzinach pracy Muzeum Okręgowego w Tarnowie ul. Rynek 3

inf. KWP w Krakowie, foto: Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje