wtorek, 19 stycznia 2021 10:45

Tarnów: Jest już harmonogram odbioru odpadów od mieszkańców na 2021 rok

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Jest już harmonogram odbioru odpadów od mieszkańców na 2021 rok

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie przedstawiło daty odbioru śmieci od mieszkańców poszczególnych ulic. Plan obejmuje pierwsze trzy miesiące tego roku.

Zgodnie z przedstawiony planem, odpady zmieszane odbierane będą w każdy poniedziałek lub czwartek, natomiast wielkogabarytowe odpady komunalne - raz w miesiącu. Szczegółowy harmonogram można znaleźć na stronie http://mpgk.tarnow.pl/harmonogram-odbioru-odpadow. Aby dowiedzieć się, kiedy śmieci zostaną odebrane, należy posłużyć się wyszukiwarką, zamieszczoną na stronie MPGK. Na początek wybieramy rodzaj nieruchomości, a potem ulicę, na której mieszkamy.

Tarnów: Dagarama dzieli się ciepłem. W jaki sposób?
Na fasadzie Muzeum Okręgowego w Tarnowie (Rynek 20-21) znajduje się nietypowy pomnik, przy którym można się ogrzać. To płyta poświęcona pamięci tarnowskiego architekta-wizjonera, Jana Głuszaka Dagaramy. Wytłoczona w mosiądzu płyta nie tylko informuje o latach życia wybitnego tarnowianina, ale i … g…

Miejska spółka jako jedyna odbiera śmieci w Tarnowie z nieruchomości zamieszkałych, natomiast wywozem śmieci od m.in. firm, szpitali, cmentarzy i szkół, zajmują się zewnętrzne firmy.

Przypomnijmy, że od 1 stycznia 2021 roku, obowiązują nowe opłaty za wywóz śmieci w mieście. Pod koniec października na wniosek prezydenta, radni podnieśli je do 24 złotych od osoby. Nieco mniej za wywóz śmieci zapłacą posiadacze kompostowników.

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje