środa, 8 czerwca 2022 13:00

Tarnów. Koniec remontu ul. Krasińskiego

Autor Katarzyna Jamróz
Tarnów. Koniec remontu ul. Krasińskiego

Zakończony został remont ul. Krasińskiego. Jezdnia i chodniki zostały zmodernizowane na całej długości – od skrzyżowania z ul. Szujskiego do ul. Krakowskiej.

Jezdnia ma nową konstrukcję z nową nawierzchnią bitumiczną. Odcinki chodników, które wymagały remontu, przebrukowano. Ostatnim elementem prac było nowe oznakowanie poziome. Zmodernizowano także skrzyżowanie ulic Szujskiego-Klikowska-al. Solidarności, wraz z tzw. by-passem, łączącym ul. Chopina i Krasińskiego. Prace były prowadzone etapami, by zminimalizować ograniczenia w ruchu. Tylko odcinek pomiędzy Mościckiego a Krakowską na czas remontu został całkowicie zamknięty. Modernizacja pozostałej części ulicy była wykonywana przy „połówkowym” jej zamknięciu.

Prace prowadziła firma ZIBUD, która – w odpowiedzi na przetarg ogłoszony przez Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie złożyła najkorzystniejszą ofertę. Modernizacja ul. Krasińskiego kosztowała około 2,5 milionów złotych, częściowo została dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na wykonane roboty budowlane wykonawca udzielił ośmioletniej gwarancji.

Inf./Fot.: UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje