wtorek, 3 listopada 2020 08:13

Tarnów: W Arenie Jaskółka powstanie szpital polowy!

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: W Arenie Jaskółka powstanie szpital polowy!

To pewne. W Arenie Jaskółka Tarnów powstanie szpital polowy. Rozpoczęły się już prace przy składaniu nawierzchni hali, a projekt przebudowy ma być gotowy w nocy z poniedziałku na wtorek.

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, w ślad za październikowymi deklaracjami, udostępnił władzom Małopolski Arenę Jaskółka Tarnów, aby te mogły utworzyć w niej szpital polowy.

To druga co do wielkości hala sportowa w Małopolsce; obiekt nowoczesny, wielofunkcyjny, kompleksowo wyposażony i dobrze skomunikowany z otoczeniem. Docelowo w mościckiej arenie znajdzie się ok. 200 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem z terenu miasta Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego. Koszty budowy szpitala wziął na siebie PKO Bank Polski.

Tarnów: Brakuje lekarzy. Szpital poszukuje dodatkowych rąk do pracy
Sytuacja epidemiologiczna rozwija się bardzo dynamicznie. W szpitalach uruchamiane są kolejne łóżka dla chorych na COVID-19, ale zaczyna brakować kadry lekarskiej. Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie poszukuje pracowników. Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w związ…

We wczorajszym spotkaniu, podczas którego podjęto decyzję o utworzeniu szpitala tymczasowego w Arenie Jaskółka Tarnów, udział wzięli m.in. wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec, wicemarszałek województwa małopolskiego, Łukasz Smółka, zastępcy prezydenta Tarnowa: Dorota Krakowska i Tadeusz Kwiatkowski, dyrektorzy obu tarnowskich szpitali: Anna Czech i Marcin Kuta, przedstawiciele straży pożarnej, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, dr hab. Małgorzata Kołpa, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Kazimiera Kumecka oraz przedstawiciele wykonawcy Areny Jaskółka Tarnów, firmy Budimex.

koronawirus najnowsze informacje

inf./fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka