poniedziałek, 2 listopada 2020 09:07

Tarnów: Brakuje lekarzy. Szpital poszukuje dodatkowych rąk do pracy

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów: Brakuje lekarzy. Szpital poszukuje dodatkowych rąk do pracy

Sytuacja epidemiologiczna rozwija się bardzo dynamicznie. W szpitalach uruchamiane są kolejne łóżka dla chorych na COVID-19, ale zaczyna brakować kadry lekarskiej. Szpital Specjalistyczny im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie poszukuje pracowników.

Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną poszukuje dodatkowych rąk do pracy. W tarnowskim szpitalu poszukiwani są przede wszystkim lekarze do opieki nad zakażonymi koronawirusem. Zatrudnienie w „starym” szpitalu znajdą również pielęgniarki oraz ratownicy medyczni.

-Uruchamiamy nowe łóżka dla chorych na COVID-19 i potrzebujemy obsady lekarskiej. Wyobrażam sobie to w ten sposób, że lekarze lecznictwa ambulatoryjnego, którzy zechcą, zgłoszą się do nas nawet na kilka godzin w tygodniu i pomogą pracującym na oddziale COVID-19 – mówi w rozmowie z Gazetą Tarnowską, dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika, Marcin Kuta.

Obecnie, w tarnowskim szpitalu, przez osoby zakażone koronawirusem zajętych jest niemalże siedemdziesiąt miejsc. Kolejnych dwadzieścia przebywa w placówce na obserwacji i oczekuje na wyniki testów. Większość z tych pacjentów do placówki trafiła w związku z zaostrzeniem objawów covidowych.

Osoby chętne do pracy w tarnowskim szpitalu proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 14 63 10 484 lub 14 63 10 474. Zgłoszeń dokonywać można również drogą mailową, pisząc na adres: administracja@ssz.tar.pl lub kadry@ssz.tar.pl.

fot. UM Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje