poniedziałek, 18 stycznia 2021 12:57

Tarnowskie szpitale wstrzymują szczepienia. Dlaczego?

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnowskie szpitale wstrzymują szczepienia. Dlaczego?

Planowanej na podziałek dostawy szczepionek firmy Pfizer nie otrzyma Szpital Wojewódzki św. Łukasza. Jest to spowodowane mniejszymi dostawami preparatu.

Szpital Wojewódzki św. Łukasza jest szpitalem węzłowym. Zamówienie na szczepionki, które zostało złożone przez placówkę, anulowano, a te nie dotrą. Jak przyznaje rzecznik lecznicy w rozmowie z Radiem Kraków, szpital ma nadzieję, że pojawią się one jednak w najbliższych dniach. W tym tygodniu planowano bowiem zaszczepić tam ponad 600 osób, z czego 200 to grupa, która miała otrzymać drugą dawkę.

Do szpitala im. E. Szczeklika informacja, że zamówienie na kolejne dawki szczepionki zostało anulowane, dotarło w sobotę. W poniedziałek placówka otrzymała jednak wiadomość, że dostanie preparat. Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor lecznicy Marcin Kuta, chodzi o zaszczepienie drugą dawką ok. 1,5 tys. osób z grupy 0. Nie jest jednak znany termin dostawy oraz ilość szczepionek.

Co stanie się z kościołem Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie?
Kościół przy ul. Gumniskiej w Tarnowie został wybudowany na działce, która została przejęta przez pełnomocnika żydowskiej rodziny, a następnie sprzedana duchownym. Jak orzekł sąd, tereny mają zostać zwrócone spadkobierczyni. Zastępca Prokuratora Generalnego wystąpił ze skargą nadzwyczajną, jednak Są…

inf. Radio Kraków, fot. ilustracyjne

Tarnów - najnowsze informacje