niedziela, 30 maja 2021 11:10

Te przypadki mogą być konsekwencją szczepienia. Dotyczą młodych ludzi

Autor Mirosław Haładyj
Te przypadki mogą być konsekwencją szczepienia. Dotyczą młodych ludzi

Jak informuje Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne, kilka przypadków zapalenia mięśnia sercowego może mieć związek ze szczepieniami przeciw koronawirusowi.

U.S. Centers for Disease Control and Prevention (CDC)  przekazało informację, że po otrzymaniu wyprodukowanej przez Pfizer-BioNTech i Modernę szczepionki przeciwko koronawirusowi, odnotowywane są rzadkie powikłania sercowe wśród nastolatków i młodych dorosłych. Zdaniem lekarzy z Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego kilka przypadków zapalenia mięśnia sercowego u osób młodych może mieć związek ze szczepieniami przeciw koronawirusowi.

Mimo to kardiolodzy apelują, aby poddawać się szczepieniu. Zdaniem lekarzy korzyści z przyjęcia preparatu przeciw Covid-19 znacznie przewyższają ewentualne ryzyko powikłań związanych z sercem:

– Zdecydowanie apelujemy do wszystkich dorosłych i dzieci w wieku 12 lat i starszych w USA o przyjęcie szczepionki przeciwko COVID, gdy tylko będą mogli ją otrzymać, zgodnie z niedawnym zatwierdzeniem przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków oraz CDC. Dowody nadal wskazują, że szczepionki przeciwko COVID-19 są skuteczne prawie w 100 proc. w zapobieganiu śmierci i hospitalizacji z powodu zakażenia COVID-19. Według CDC od 14 grudnia do 22 maja 2021 r. w USA podano ponad 283 miliony dawek szczepionek COVID-19, 2020, a ponad 129 milionów Amerykanów jest w pełni zaszczepionych (otrzymali dwie dawki szczepionki Pfizer-BioNTech lub Modern COVID-19 lub pojedynczą dawkę szczepionki Johnson & Johnson / Janssen COVID-19)

– informują cytowani przez fakt.pl.

Inf.: fakt.pl

Fot.: Photo by Francisco  Moreno on Unsplash

Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje