piątek, 27 stycznia 2023 23:06

Tego jeszcze nie było! Miłośnicy figur szachowych wpadli w Niepołomicach

Autor Marzena Gitler
Tego jeszcze nie było! Miłośnicy figur szachowych wpadli w Niepołomicach

Niepołomiccy policjanci zatrzymali trzech złodziei, którzy pod koniec listopada z niepołomickich Błoń wynieśli cztery wielkie figury szachów plenerowych. Za zniknięcie 3 skoczków oraz pionka odpowiedzą krakowianie. Jak tłumaczyli każdy z nich chciał mieć takiego „konia” u siebie w pokoju.

Pod koniec ubr. do Komisariatu Policji w Niepołomicach wpłynęło zawiadomienie o kradzieży 4 figur z plenerowej olbrzymiej szachownicy, znajdującej się na terenie niepołomickich Błoń. Zniknęły 3 skoczki oraz pionek. Policjanci ustalili, że do kradzieży doszło w nocy 25 listopada ub.r..

Niepołomiccy kryminalni rozpoczęli poszukiwania złodziei zabezpieczając m.in. monitoring miejski. Dzięki niemu udało się wytypować 3 sprawców tej kradzieży, jak się okazało mieszkańców Krakowa.

Sprawcy zostali zatrzymani. Są to  mężczyźni w wieku 18, 19 oraz 20 lat, którzy usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Jak twierdzili, ukradli figury bo im się podobały i każdy z nich chciał mieć "takiego konia” u siebie w pokoju. Pionka wyrzucili, natomiast skoczkami sprawiedliwie się podzielili. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 3 tys. zł.

fot. KPP Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka