piątek, 31 maja 2019 11:55

Termalica Nieciecza z licencją 1 ligi, ale z nadzorem PZPN. Czy chodzi o stadion Słoni?

Autor Marzena Gitler
Termalica Nieciecza z licencją 1 ligi, ale z nadzorem PZPN. Czy chodzi o stadion Słoni?

Drużyna Słoni otrzymała licencję 1 ligi. PZPN nałożył jednak na klub nadzór. Czy klub odwoła się od decyzji?

30 maja na posiedzeniu plenarnym Komisja ds. Licencji Klubowych rozpatrzyła wnioski klubów występujących w 1 lidze o przyznanie licencji na grę w rozgrywkach 1 ligi w sezonie 2019/2020.
Bez zastrzeżeń licencję otrzymały kluby: Chrobry Głogów, Garbarnia Kraków (na stadion Henryka Reymana w Krakowie), Odra Opole, Podbeskidzie Bielsko Biała, Puszcza Niepołomice, Tyski Sport, Wigry Suwałki, w których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w dokumentacji licencyjnej.

Z nadzorem sportowym do rozgrywek dopuszczono: GKS Katowice oraz GKS Jastrzębie. Chojniczanka Chojnice oraz Bruk-Bet Termalica Nieciecza otrzymały licencję z nadzorem infrastrukturalnym. O co może chodzić - jeszcze dokładnie nie wiadomo. Kluby, które otrzymały nadzór infrastrukturalne nie dostarczyły dokumentu, który zezwala na użytkowanie stadionu do końca udzielenia licencji lub w grę wchodzi każdorazowe zapewnienie bezpiecznego przejścia z szatni na boisko sędziów i zawodników.

Sandecja Nowy Sącz została dopuszczona do uczestnictwa w rozgrywkach 1 ligi w sezonie 2019/2020 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Nadzór finansowy, sportowy i infrastrukturalny w nadchodzącym sezonie towarzyszyć będzie rozgrywkom klubu Stomil Olsztyn. Klub otrzymał też karę wysokości 8 tys. za naruszenie kryterium F.03 Podręcznika Licencyjnego, czyli za nieuregulowanie zobowiązań wynikających z działalności transferowych, oraz F.04 - nie przedłożenie zaświadczenia o braku zaległości wobec Komisji Ligi.

Z nadzorem finansowym będzie grać w 1 lidze Warta Poznań (na stadionie INEA w Poznaniu). Klub ma również zapłacić karę - 5 tys. zł za naruszenie kryterium F.01 Podręcznika Licencyjnego, czyli nie przedłożenie opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok obrotowy.

Licencję warunkowo otrzymała też Stal Mielec, na którą nałożono nadzór z zakresu personelu i administracji. Klub musi też zapłacić 10 tys. zł za naruszenie kryterium P.06 oraz I.10 Podręcznika Licencyjnego. Pierwsze nadużycie dotyczy niedostatecznej ilości służb porządkowych i informacyjnych zapewniających bezpieczeństwo i obsługę meczów rozgrywanych przez klub w charakterze gospodarza, a drugie - nieodpowiedniego oświetlenia.

Kluby mają 5 dni na odwołanie się od nałożonych nadzorów i kar do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN.

Marzena Gitler

Tarnów - najnowsze informacje