czwartek, 1 lipca 2021 08:31

TIER wjeżdża e-hulajnogami do Chrzanowa

Autor Norbert Kwiatkowski
TIER wjeżdża e-hulajnogami do Chrzanowa

Od 30 czerwca br. europejski potentat w mikromobilności TIER wprowadza swoje 100% neutralne klimatycznie e‑hulajnogi do Chrzanowa. Tym samym staje się jedynym operatorem e-hulajnóg na minuty, który oferuje swoje usługi w tej małopolskiej miejscowości.

Udostępnione przez TIER 100 pojazdów zapewni bezpieczeństwo i komfort użytkowania dzięki niezwykle stabilnej konstrukcji, a także stanie się ekologiczną alternatywą dla samochodu. Aby samodzielnie przekonać się o wygodzie przejazdów z TIER, nowi użytkownicy aplikacji otrzymają darmowe odblokowanie i 10 darmowych minut dodanych do konta po zarejestrowaniu się z kodem TIERJAZDA.

Zielona moc

Po niedawnym debiucie na ulicach Trójmiasta oraz Krakowa, TIER nabiera tempa i wjeżdża ze swoimi e-hulajnogami do kolejnego miasta w województwie małopolskim. Pojawienie się TIER w Chrzanowie wpisuje się w lokalne inicjatywy proekologiczne, takie jak program dot. bezpieczeństwa ekologicznego realizowany przez Wydział Ochrony Środowiska Powiatu Chrzanowskiego czy budowa eko-dzielnicy budynków wielorodzinnych o minimalnym zapotrzebowaniu na energię, realizująca koncept gospodarki o obiegu zamkniętym. Tego typu zagadnienia są bliskie również TIER.

- Cieszymy się, że to właśnie Chrzanów jest kolejnym przystankiem na naszej drodze rozwoju w Polsce. Miasto stawia sobie za cel ochronę środowiska, a e-hulajnogi TIER to doskonały sposób na ekologiczne i wygodne poruszanie się po przestrzeni miejskiej. Chcemy oferować mieszkańcom nie tylko zupełnie nowy środek transportu osobistego, lecz także wygodną i bezpieczną alternatywę dla samochodu. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Chrzanowa polubią jazdę e-hulajnogami TIER i będą z nich korzystać w wielu codziennych sytuacjach.
- mówi Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER Polska.

Co sprawia, że hulajnogi TIER są idealnym sposobem poruszania się po mieście

W styczniu 2020 r. TIER stał się pierwszą firmą z branży mikromobilności która osiągnęła cel bycia w 100% neutralną klimatycznie. Objawia się to w szczegółowej analizie emisji na każdym poziomie działalności firmy i ciągłym, bezkompromisowym dążeniu do jej eliminacji. Gdy emisji nie da się uniknąć, TIER kompensuje ją we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami, np. poprzez sadzenie drzew. Maksymalizuje również średni cykl życia pojazdów, dzięki ich innowacyjnej i trwałej konstrukcji, ale też regularnym naprawom i przywracaniu pojazdów do służby.

Istotnym wyróżnikiem, umożliwiającym przełomowe optymalizowanie logistyki, jest zastosowanie e‑hulajnóg nowej generacji z wymiennymi bateriami, które można wymienić na miejscu, bez konieczności przewożenia całych pojazdów. Ze względu na nowoczesny model e‑hulajnogi wyróżniający się stabilną konstrukcją - szerszą podstawą, większymi kołami, podwójnymi amortyzatorami i hamulcami, jazda z TIER to połączenie komfortu i radości.

Jak zacząć jeździć TIER

Aby spróbować jazdy e-hulajnogą TIER pobierz aplikację, zarejestruj się i przypisz swoją metodę płatności. Następnie znajdź e-hulajnogę na mapie lub na ulicy i odblokuj ją skanując umieszczony na niej kod QR za pomocą aplikacji. Aby zakończyć jazdę znajdź bezpieczne miejsce do zaparkowania, opuść nóżki, otwórz aplikację TIER i dotknij przycisku "Zakończ przejazd". Minuta jazdy e-hulajnogą TIER kosztuje 55 groszy, natomiast opłata za odblokowanie hulajnogi wynosi 2.30 zł. W aplikacji wykupić można voucher na jeden dzień jazdy e-hulajnogą TIER w cenie 39 zł oraz pakiet odblokowań e-hulajnogi na 30 dni za 9 zł.

O przyjemności z przejazdów na e-hulajnodze najlepiej przekonać się samemu. Osoby, które po raz pierwszy zarejestrują w aplikacji TIER mogą otrzymać jedno darmowe odblokowanie i 10 darmowych minut dodanych do konta po zarejestrowaniu się z kodem TIERJAZDA.

Jak zaparkować e-hulajnogę

E-hulajnogę można zaparkować na chodniku w miejscu do tego przeznaczonym, a jeśli takiego miejsca nie ma - jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika (oddalonej od jezdni). W przypadku parkowania poza wyznaczoną strefą należy przestrzegać lokalnych przepisów, szanować innych uczestników ruchu oraz przede wszystkim nie blokować przejścia lub przejazdu. Zaparkowana odpowiednio hulajnoga powinna "przylegać" do ściany budynku lub stać za pozostawioną tam wcześniej inną hulajnogą (ważne, by nie stawiać hulajnóg obok siebie, a jedną za drugą). W przypadku parkowania hulajnogi na chodniku, szerokość pozostawiona dla pieszych nie może być mniejsza niż 1,5 metra.

O TIER Mobility

TIER Mobility jest czołowym europejskim operatorem w sektorze mikromobilności, którego misją jest zmiana mobilności na dobre. Udostępniając mieszkańcom szereg współużytkowanych, lekkich pojazdów elektrycznych, od e-hulajnóg po e-rowery i e-skutery, zasilanych przez własną sieć energetyczną, TIER pomaga miastom zmniejszyć ich zależność od samochodów. TIER, założony w 2018 roku przez Lawrence'a Leuschnera, Matthiasa Lauga i Juliana Blessina, ma swoją główną siedzibę w Berlinie i obecnie działa w ponad 110 miastach w 13 krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Użytkownicy TIER wykonali już ponad 50 milionów przejazdów. Z myślą o zapewnieniu najbezpieczniejszego, najbardziej słusznego i zrównoważonego rozwiązania w kwestii mobilności, TIER jest neutralny klimatycznie od stycznia 2020 r.

Inwestorami spółki TIER są między innymi SoftBank Vision Fund 2, Mubadala Capital, Northzone, Goodwater Capital i White Star Capital. Więcej informacji na temat TIER Mobility można znaleźć na stronie www.tier.app.

Jednorazowy kod promocyjny dla każdego nowego użytkownika aplikacji TIER. Kod można wykorzystać do końca 2021 roku. Po wykorzystaniu kodu obowiązuje cennik ogólny TIER.

Chrzanów - najnowsze informacje