wtorek, 23 lutego 2021 09:42

To burmistrz Jordanowa miał spowodować wypadek. Ojciec wpłacił kaucję oszustom

Autor Mirosław Haładyj
To burmistrz Jordanowa miał spowodować wypadek. Ojciec wpłacił kaucję oszustom

Niedawno informowaliśmy o wyłudzeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych od 84-letniego mieszkańca Jordanowa. Mężczyzna przekazał pieniądze na pomoc synowi, który miał spowodować wypadek. Jak się okazało, oszukanym jest ojciec burmistrza Jordanowa Andrzeja Malczewskiego.

Za pośrednictwem swojego facebookowego profilu, samorządowiec potwierdził, że okradzionym niedawno 84-letnim mieszkańcem Jordanowa jest jego ojciec:

– Z przykrością potwierdzam, że informacja o wczorajszym wyłudzeniu pieniędzy jest prawdziwa. Dotknęło to bezpośrednio moich rodziców. Ja nie piszę tego z prośbą o pomoc, a jedynie ku przestrodze mieszkańców. Przypominajmy naszym najbliższym, szczególnie starszym ludziom, że dochodzi notorycznie do wyłudzeń pieniędzy metodą na tzw. "Syna/córkę, wnuka/wnuczkę" a nawet szczepienie covidowe. Zwłaszcza wyczulmy starsze osoby z telefonami stacjonarnymi. Jeżeli będą jakiekolwiek podejrzenia proszę natychmiast informować policję.Osobiście dziękuję policji za podjęcie szybkich i zdecydowanych działań

– napisał burmistrz Andrzej Malczewski.

Ojciec samorządowca przekazał pieniądze fałszywemu adwokatowi, który miał pomóc jego synowi, po spowodowaniu wymyślonego przez oszustów wypadku.

Z przykrością potwierdzam, że informacja o wczorajszym wyłudzeniu pieniędzy jest prawdziwa. Dotknęło to bezpośrednio...

Opublikowany przez Andrzej Malczewski - Burmistrz Miasta Jordanowa Czwartek, 18 lutego 2021

Czytaj więcej:

Jordanów: 84-latek stracił kilkadziesiąt tys. zł, bo dał się oszukać “synowej”
Mieszkaniec Jordanowa uwierzył w historię o potrzebującej pomocy bliskiej osobie i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. W środę, 17 lutego 84-latek z Jordanowa około godz. 10:00 odebrał telefon od kobiety podającej się za jego synową, która płaczliwie powiedziała, że jej mąż spowodował wypadek …

Inf.: Facebook

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje