poniedziałek, 3 lipca 2023 05:17

To były cztery dni wspólnego kibicowania i zabawy

Autor Mirosław Haładyj
To były cztery dni wspólnego kibicowania i zabawy

Park w Miechowie aż na cztery dni zamienił się w otwartą strefę kibica. Nie zabrakło sportowych emocji, kina plenerowego czy licznych atrakcji i aktywności dla najmłodszych przygotowanych m.in. przez lokalne instytucje oraz organizacje pozarządowe.

Takiego weekendu dawno nie było w Miechowie. W ramach III Igrzysk Europejskich 2023 w parku miejskim powstała przestrzeń z telebimem, kolorowymi leżakami i strefą gastronomiczną. W dniach 23 -26 czerwca mieszkańcy i goście rozgrywki sportowe mogli zobaczyć w większym gronie i na większym ekranie.

Nie zabrakło różnego rodzaju wydarzeń towarzyszących – sportowego toru przeszkód, rozgrywek z badmintona, zajęć z fitnessu, pilatesu, tabaty czy konkurencji piłkarskich i treningów funkcjonalnych. Odbył się turniej tenisowy oraz squasha, a także IronKid. Zorganizowano gry i zabawy sportowe oraz motoryczne dla dzieci, animacje, rodzinne rozgrywki w bulle, a nawet ściankę wspinaczkową.

Ponadto przygotowano stoisko z bezpłatną wymianą książek, plener malarski, zajęcia z papieru czerpanego, degustację miodu i pyłku pszczelego oraz wieczory filmowe.

Impreza miała na celu wspieranie odpowiednich postaw kibiców oraz ich zachowań, a także integrację mieszkańców poprzez wspólną zabawę i rozrywkę. Organizatorem była Gmina Miechów. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

fot. R. Deńca, UGiM

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka