sobota, 11 marca 2023 09:06

To już jest plaga. Tym razem użyto gazu!

Autor Marzena Gitler
To już jest plaga. Tym razem użyto gazu!

W piątek w Krakowie pasażer autobusu użył gazu łzawiącego wobec kobiety, która chciała sprawdzić jego bilet. To kolejny atak na kontrolerów.

Nie mają łatwego życia kontrolerzy biletów w Krakowie. Ataki na nich przy okazji sprawdzania ważności biletu stały się prawdziwą plagą. W piątek, 10 marca o godz. 15.57 umundurowana kontrolerka została zaatakowana gazem. Użył go wobec niej mężczyzna, który nie miał ważnego biletu. Do ataku doszło w autobusie numer 139 w pobliżu przystanku "Plac Inwalidów".  Po użyciu gazu mężczyzna uciekł. Do poszkodowanej kobiety wezwano pogotowie ratunkowe. Ratownicy udzielili jej pomocy.

Od jesieni ubiegłego roku media ciągle informują o atakach na kontrolerów. Tylko w lutym były dwa takie przypadki. W ubiegły weekend MPK wraz z Policją i firmą Rewizor, która zajmuje się w Krakowie kontrolą ważności biletów, przeprowadziło akcję „Bezpieczny powrót”, podczas której wspólnie sprawdzano, czy pasażerowie mają bilety. Ujawniono wtedy aż 91 osób jadących "na gapę". Policjanci wystawili 3 mandaty oraz 7 upomnień, m.in. dla pasażerów tramwajów za agresję i wulgarność, palenie papierosów oraz zaśmiecanie.

fot. Pixabay.com

Kraków

Kraków - najnowsze informacje